جدیدترین مطالب امروز

تثبیت بیشتر رنگ مو با روش های ساده و کاربردی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

تثبیت بیشتر رنگ مو با روش های ساده و کاربردی

یکی از مسائلی که ممکن است برخی از افراد بخصوص بانوان با آن درگیر باشند ، تثبیت رنگ مو هایشان است که در این مقاله راهکارهای ساده ای را در این خصوص می آموزید .

همانطور که می دانید : نور خورشید و شوینده های مو ، رنگ موی شما را از بین می برد ، ولی اگر قبل از رنگ کردن ، به توصیه های زیر عمل کنید ، رنگ موهایتان ثبات بیشتری پیدا خواهد کرد .

1- پیش از رنگ کردن موهایتان ، آنها را تقویت کنید :

۳ یا ۴ روز قبل از رنگ کردن موهایتان ، آنها را در آرایشگاه و یا در خانه ، بخوبی تقویت کنید . موهایتان را با تقویت کننده های پروتئینی و نرم کننده های تقویتی سیراب کنید و مطمئن باشید که موهای سالم رنگ را بهتر نگه می دارند.

2- قبل از رنگ ، از بهداشت موهایتان مطمئن شوید :

دو روز قبل از رنگ کردن موهایتان را بشوئید . در هنگام شستشو از یک شامپو قوی استفاده کنید تا هرگونه ژل ، موس و اسپری مو و یا محصولات حالت دهنده دیگر کاملا” از روی موهایتان پاک شود. هر نوع ماده خارجی که روی موهایتان وجود داشته باشد مانع از جذب شدن رنگ مو می شود و درعملکرد رنگ مو خلل ایجاد می کند. بنابراین تا زمان رنگ کردن از این نوع محصولات حالت دهنده استفاده نکنید و به یاد داشته باشید این کار برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب لازم است و باعث می شود رنگ مویتان به سرعت خراب نشود و از بین نرود.

3- زمان مناسبی را برای رنگ کردن موهایتان انتخاب کنید :

زمانی کار رنگ کردن را آغاز کنید که موهایتان کمی کثیف است ، تقریبا دو روز بعد از شستشو ، مناسبترین زمان برای رنگ کردن است ، در این مدت پوست سرتان چربی طبیعی خود را دوباره بدست می آورد ، این چربی طبیعی از پوست سر شما و موهایتان در مقابل رنگ مو محافظت می کند. سوزش و خارشی که گاهی اوقات در هنگام رنگ کردن مو در پوست سرتان ایجاد می شود بخاطر این است که واکنشهای شیمیایی که در هنگام رنگ کردن رخ می دهد ، پوست سر شما را تحریک می کند.کمی چربی طبیعی از این سوزش و خارش جلوگیری می کند و شما می توانید به اندازه کافی رنگ مو را روی سرتان تحمل کنید تا کارش را بطور کامل انجام دهد.

4- رنگ مو را به اندازه استاندارد روی سرتان نگه دارید :

اجازه بدهید رنگ مو به اندازه کافی روی سرتان بماند ، اگر درخانه موهایتان را رنگ می کنید ساعت را کوک کنید تا دقیقا بعد از مدت زمان تعیین شده در کاتالوگ رنگ مو ، موهایتان را بشوئید . موهای سفید و خاکستری کمتر از موهای رنگی ، رنگ مو را جذب می کنند پس اگر موهای خاکستری هم دارید ، اجازه بدهید رنگ مو مدت بیشتری روی سرتان بماند تا این موها کاملا پوشیده شود اما حتما به توصیهای نوشته شده در کاتالوگ رنگ مو نیز توجه کنید و مواظب باشید که رنگ مو بیشتر از حداکثر زمان تعیین شده در کاتالوگ روی سرتان نماند.

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری