جدیدترین مطالب امروز

تب روماتیسمی تهدیدی جدی برای سلامت قلب کودکان در آینده !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تب روماتیسمی تهدیدی جدی برای سلامت قلب کودکان در آینده !

تب روماتیسمی یکی از بیماریهای تهدید کننده برای آینده سلامت کودکان می باشد که در اکثر مواقع ، به خاطر سهل انگاری والدین و بی توجهی ناخواسته آنها ، آینده ی سلامت کودک به خطر افتاده است .

کودکتان دچار گلودردهای چرکی است ؟ آیا او از گلودرد شدید رنج می برد ؟

هوشیار باشید که بروز تب روماتیسمی در کودکان که در نهایت به تهدیدی جدی برای سلامتی قلب کودک مبدل می شود از همین گلودردهای چرکی که درمان نشده اند نشأت میگیرد ، پس تا میتوانید بایستی مراقب گلودردهای چرکی در اطفال باشید ، تا جائیکه می توانید از پیشرفت آن در بدن کودک جلوگیری کنید و با دارو و تزریق پنی سیلین این بیماری را درمان نمایید ، زیرا هم اکنون شایع ‌ترین علت اختلالات قلبی ، تب روماتیسمی است که افراد در سنین کودکی با آن درگیر بوده ‌اند .

دکتر آرمان احمد زاده ، متخصص داخلی و فوق تخصص رومانولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت : به دنبال یک گلودرد چرکی درمان نشده ، تب روماتیسمی بروز پیدا می‌ کند و از انواع باکتری‌ های استروپتوکوکی است در گلودردهای چرکی که همراه با تب است تزریق یک نوبت پنی سیلین ، مانع ایجاد تب روماتیسمی می‌ شود ؛ این نوع گلودرد چرکی در سنین بالای ۱۴ سال شیوع بیشتری دارد .

دکتر احمد زاده ادامه داد : تب روماتیسمی با درد شدید مفاصل همراه است ولی هدف اصلی ‌تر آن دریچه‌ های قلب است در حال حاضر شایع ‌ترین علت اختلالات قلبی ، تب روماتیسمی است که افراد در سنین کودکی با آن درگیر بوده‌اند .

این فوق تخصص روماتولوژی گفت : بیماری‌ های شایع قلبی نظیر اختلال دریچه میترال که منجر به تعویض دریچه قلب می‌ شود ، تنگی دریچه میترال از عوارض تب روماتیسمی است .

توصیه ی اکید به افراد ، این است که در صورت بروز هر گونه گلودرد چرکی ، آن را جدی بگیرند و تا درمان کامل آن ، مصرف دارو و یا پنی سیلین تزریقی را ادامه دهند .

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری