تب بهاری و علایمی که این بیماری به همراه دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 12, 2019
تب بهاری و علایمی که این بیماری به همراه دارد ؟

تب بهاری همانطور که از نامش پیداست ؛ یکی از بیماری های شایع در فصل بهار می باشد که در این مقاله قصد داریم درخصوص آن اطلاعات بیشتری را بازگو کنیم .

از هشدارها و علائم ابتلا به تب بهاری چه میدانید ؟
این بیماری در چه افرادی بیشتر دیده می شود ؟

در این فصل از سال این عارضه افراد زیادی را درگیر میکند و اختلالاتی رفتاری زیادی در آن ها ایجاد می کند .

اکثر ما با تغییراتی که فصل بهار در طبیعت و شرایط آب‌ و هوایی به‌وجود می‌ آورد ، آشنا هستیم . با این‌حال ، اطلاعات کمی درباره اثرات فصل بهار ‌بر انسان‌ ها در اختیار داریم. مثلا « تب بهاری » ، یکی از بیماری‌های شایع در فصل بهار است که معمولا کمتر کسی اطلاعات خاصی درباره آن دارد.

آیا شما هم در فصل بهار، مشکلاتی مانند بی‌قراری , آشفتگی و افزایش میل جنسی را در خودتان احساس می‌کنید؟! اگر پاسخ‌تان مثبت است، پس به تب بهاری دچار شده‌ اید .

تب بهاری ، نوعی واکنش جسمانی و روانی نسبت به تغییرات فصل بهار است که البته هیچ خطری ندارد. دانشمندان درباره تب بهاری به این نتیجه رسیده‌اند که هورمون‌های ما تحت تاثیر افزایش دمای هوا و نور خورشید قرار می‌گیرند و درنهایت چنین اتفاقی را به‌وجود می‌آورند. علاوه بر این، حضور نور خورشید تغییرات مثبتی را در تیروئید ما ایجاد می‌کند که درنهایت به افزایش سطح انرژی و تقویت متابولیسم بدن منجر می‌ شود.

از طرف دیگر ، آمارهای زیادی نشان می‌ دهند که بیشتر مردم، فصل بهار را برای خرید و فروش خانه یا تغییر محل زندگی انتخاب می‌ کنند. حتی مردم معمولا در فصل زمستان تمایل کمتری به خرید و فروش دارند. کاهش دمای هوا و ذهنیت افراد درباره زمستان و مسائلی مانند شروع سال تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌ها، همگی در این موضوع موثر هستند.

منبع : سلامتیسم

اشتراک گذاری این مطلب در :