جدیدترین مطالب امروز

تبخال اختلالی عصبی که تأثیر مستقیمی بر زیبایی فرد دارد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

تبخال اختلالی عصبی که تأثیر مستقیمی بر زیبایی فرد دارد

یکی از عارضه هایی که ممکن است برای هر فردی روی دهد ، تبخال زدن روی پوست و یا صورت می باشد ؛ آیا شما با راهکارهای درمانی و مبارزه گر با تبخال آشنایی لازم را دارید ؟

تبخال ! حتی اسم این عارضه هم عصبی کننده است . افراد زیادی هستند که هر چند وقت یکبار به تبخال دچار می شوند .

تبخال یک اختلال عصبی است که در صورت فراهم بودن زمینه بروز می کند و در برخی موارد ، میتواند بسیار اذیت کننده باشد ! اما واقعا چاره ی مبارزه با تبخال چیست ؟

تبخال‌ یک وضعیت شایع است که در زمان سرماخوردگی رخ می‌ دهد ، اما استرس هم می ‌تواند مسبب بروز آن باشد .

پوشاندن جای تبخال زمانی که به تاول تبدیل شده و یا هنوز تراوش دارد ، کار دشواری خواهد بود ، اما وقتی در مرحله بهبود است ، می‌ توانید از یک کانسیلر استفاده کنید ، از طرفی می‌ توانید از داروهای ضدویروسی هم به منظور پیشگیری از شیوع و پخش شدن تبخال یا التیام سریع ‌تر آن استفاده نمائید .

استفاده از کانسیلر برای پنهان ‌سازی تبخال :

زمانی که تبخال‌ تان در مرحله ی بهبود باشد ، می‌ توانید با آرایش کردن وضعیت ظاهری آن را درست کنید ؛ برای این کار ، توصیه می ‌شود از محصولات آرایشی و کانسیلرهای غلیظ استفاده کنید و این نکات را رعایت نمایید :

1- از کانسیلری استفاده کنید که بافت کرمی داشته باشد ، نه مایع ؛ این نوع کانسیلرها اغلب در جاهای کوچک ، جاهای لوله ‌ای و یا بسته ‌بندی به فروش می ‌رسد و بسیار غلیظ هستند .
2- تنها میزان کمی از یک کانسیلر غلیظ هم برای پوشاندن جای تبخال کافی است .
3- اگر روی صورتتان قرمزی زیادی به جای مانده ، می‌ توانید از کانسیلرهایی با دو رنگ استفاده کنید ؛ کانسیلری با محوریت رنگ زرد برای خنثی کردن قرمزی پوست و کانسیلری که با رنگ پوستتان هم‌ خوانی دارد .
4- برای زدن کانسیلر زرد روی پوست ، از یک اسفنج آرایشی یکبار مصرف استفاده کنید ؛ ابتدا کار را با مقدار کمی آغاز کرده و در صورت نیاز برای جلوگیری از خشک شدن یا ترک بستنش ، آن را زیرسازی کنید .
5- بعد از استفاده از کانسیلر زرد ، رویش را کمی پودر رنگ روشن بزنید ، در حد خفیف ؛ برای جلوگیری از به هم خوردن کانسیلر ، سعی کنید آن را به آرامی روی جایش بمالید .
6- در مرحله ی بعد به آرامی کانسیلری را که متناسب با رنگ پوستتان است ، با حرکات نقطه‌ نقطه‌ای رویش بزنید .
7- در انتها یک بار دیگر پودر رنگ روشن را روی آن بزنید .

منبع : خبرپو

مرتبط ها

قالب خبری