جدیدترین مطالب امروز

تا چه اندازه به رشد قوای جسمانی کودک خود اهمیت می دهید ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

تا چه اندازه به رشد قوای جسمانی کودک خود اهمیت می دهید ؟

رشد قوای جسمانی در کودکان همان اندازه اهمیت دارد که رشد معنوی و ذهنی آن ها حائز اهمیت است ؛ با محدود شدن ابزار بازی و تحرک کودکان چگونه به این نیاز پاسخ دهیم ؟

از جمله حقوق جسمانی کودک عبارتند از شیرمادر و بازی که در طول روز باید از آن ها بهره مند شود . با توضیح بیشتر در خصوص بازی و رشد قوای جسمانی کودک با ما همراه باشید .

توجه به رشد قوای جسمانی کودک به این معنا نیست که وی را راحت و آزاد گذاشته تا هرقدر که می خواهد بازی کند ؛ بلکه قصد ما پیشنهاد دادن بازی های هدفمند و پر تحرک است ، بر هیچکس پوشیده نیست که دویدن و توپ بازی در مجتمع کاری ناشایست است بنابراین توجه به رشد قوای جسمانی به معنای آزادی بیش از حد و یا جنب و جوش شدید در محیط محدودی مانند یک واحد از آپارتمان نیست .

بازی با توپ و دویدن از اصلی ترین فعالیت های دوران کودکی ما بوده است ، امروزه متاسفانه والدین با شانه خالی کردن از زیر بار این مسئولیت و جایگزین کردن بازی های الکترونیکی رشد قوای جسمانی کودک با کمبودی اساسی روبرو کرده اند . کافی است که زمانی را با کودک خود به پارک بروید ، حتی در بازی های او برای مدتی هرچند محدود شرکت کنید ، زمان بازی با ابزار الکترونیکی را محدود کرده و با برنامه پیش بروید ؛ قطعا با این شرایط رشد قوای جسمانی کودک کامل و سالم خواهد بود بعلاوه به ذهن و هوش او لطمه ای وارد نخواهد شد .

چرا رشد قوای جسمانی کودک تهدید می شود ؟

با گسترش زندگی شهری و آپارتمان سازی های گسترده و در مقابل کمبود فضای سبز ، پارک ، محوطه و… ، فعالیت کودکان محدود شده است ، از طرفی رشد ناگهانی تکنولوژی و به میان آمادن بازی های جدید روز باعث افت شدید فعالیت بدنی کودکان و نوجوانان و در نتیجه لطمه به رشد قوای جسمانی کودکان شده است .

نمی توان انتظار داشت که با فعالیت های محدود در مهدکودک رشد قوای جسمانی او به طور کامل انجام شود ، حتما وقت گذاشتن برای کودک لازم است ؛ با این کار بلوغ او با کمترین مشکل همراه خواهد بود . کاری که لازم است والدین جهت رشد قوای جسمانی کودک انجام دهند مدیریت فعالیت ها است البته با توجه به سن کودک نه شرایط زندگی ، چرا که کودکان خواهان آزادی هستند و از محدود شدن در یک بازه زمانی چندان خوشنود نخواهند شد ، بنابراین بازی ها را جهتدار کرده و با مدیریت نامحسوس ( که موجب اذیت کودک نشود ) برنامه رشد قوای جسمانی او را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید .

مرتبط ها

قالب خبری