جدیدترین مطالب امروز

تاثیر مثبت قهوه در یک استراحت کوتاه و موثر بعد از ظهر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تاثیر مثبت قهوه در یک استراحت کوتاه و موثر بعد از ظهر

قهوه هم مانند هر ماده ی دیگری واکنش هایی را در بدن بوجود می آورد این برعهده ما است که از این تاثیرات چگونه در راه خواسته خود استفاده کنیم .

قهوه انواع مختلفی دارد و مانند هر ماده ی دیگری مرغوب و نامرغوب دارد . پیش تر در خصوص نحوه ی تهیه ی قهوه و انواع آن با شما صحبت کرده ایم ؛ در این جا علاوه بر نگاهی سریع و جامع به خواص قهوه ، کاربرد جالب آن را در یک بعد از ظهر پرانرژی بیان خواهیم کرد .

مصرف قهوه به صورت روزانه و برحسب عادت نه تنها مزیتی ندارد بلکه مضر هم هست ؛ بنابراین درصورتی که قهوه را به صورت دارویی ( مطابق با طب سنتی ) مصرف می کنید از خواص آن که منطبق با لیست زیر است بهره مند خواهید شد :

– قهوه به یدن انرژی کاذب می دهد ، در راستای همین واکنشی که در بدن ایجاد می کند می توان به ضدافسردگی و بالا بردن مقاوت هم اشاره کرد .

– درمان کننده دردهای عصبی و همچنین سردرد است .

– در هضم راحت غذا ، رفع مسمومیت بروز کرده از نوشیدن الکل و قطع کردن تب مفید می باشد .

فواید قهوه اگر طبق اصول مصرف شود بی شمار است و حتی برای درمان برخی شوختگی ها از پودر آن می توان بهره برد . چیزی که جالب است استفاده از قهوه برای نشاط بخشیدن به بدن با یک استراحت کوتاه می باشد .

همانطور که در استراحت های خود احساس کرده اید ، گاها پیش می آید بعد از یک خواب طولانی باز هم آثار خستگی در بدن شما مشخص است . واقعا چه کار باید کرد ؟ خب احتمالا یک سیکل خواب شما کامل نشده است ، هر دوره خواب مناسب یک ساعت و نیم است و بیداری در بین این زمان خستگی را دوچندان خواهد کرد و چه بسا سردرد را به همراه خواهد داشت .

اگر می خواهید با بیست دقیقه خواب ، پر انرژی به فعالیت های روزانه خود بازگردید ، پیش از آنکه به خواب بروید قهوه بنوشید ! باز هم یادآوری می کنیم که قهوه ضررهای بسیاری از جمله بالا بردن فشارخون ، ضعیف شدن قلب ، خطرناک بودن برای جنین و… را دارد ؛ اما اگر پیش از خواب قهوه مصرف شود ، نیم ساعت استراحت هم برای بدن کافی است . زیرا تاثیر قهوه بعد از بیست دقیقه تا نیم ساعت شکوفا می شود و از مهم ترین آن ها مبارزه با خواب آلودگی است .

بنابراین قهوه را زیاد مصرف نکنید و قبل از آن حتما از وضعیت جسمانی خود در مقابل واکنش های احتمالی در برابر قهوه آگاه باشید ؛ ولی چنین شگردی هم در استفاده از قهوه وجود دارد .

مرتبط ها

قالب خبری