جدیدترین مطالب امروز

تاثیر امواج WiFi بر روی سلامت شما و کودکانتان !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

تاثیر امواج WiFi بر روی سلامت شما و کودکانتان !

امواج WiFi امروزه بحث برانگیزترین موضوع است ؛ در دنیایی که پیش برد اهداف در آن دقیقه ای بدون تکنولوژی امکان پذیر نیست ، سلامت انسان تا چه اندازه تحت خطر است ؟

امواج WiFi طول موج هایی هستند که از مودم ها شروع شده و سیگنال های خود را تا دستگاه کاربر ادامه دهند ، در نمونه ای کوچک تر ، امواج WiFi را می توان به امواج بولوتوث و یا برقراری یک ارتباط تلفنی بین دو شخص تشبیه کرد . به مثال جالبی اشاره کردیم : ارتباط های تلفنی ! آیا امواج WiFi مانند سیگنال های تولید شده از گوشی تلفن همراه عمل کرده و سلول های مغز ( مخصوصا در ناحیه گوش ) را تحت تاثیر قرار می دهند ؟

پاسخ سوال فوق منفی است . تاثیر امواج WiFi بر روی بدن انسان ، متفاوت از چیزی است که در برابر تماس های تلفنی اتفاق می افتد . هرچند عمده ضررهای پیش بینی شده در خصوص امواج WiFi کاملا به اثبات نرسیده است اما احتیاط در برابر این امواج پیشگیری محسوب شده و لازم است . ضررهای امواج WiFi هرچه که باشد به علت دور بودن مرکز ( مودم ها ) از بدن انسان ، در مقایسه با گوشی همراه که همواره در جیب یا… نزدیک بدن انسان قرار دارد تا حدودی کاهش می یابد .

از خطرهایی که امواج WiFi دارند ، بالا بردن احتمال بروز سرطان مغز در انسان است ( باز هم تاکید می کنیم که ضرر امواج WiFi کمتر از تلفن همراه است و این به علت متمرکز نبودن امواج بر روی مغز می باشد ) . چنین ضررهایی نیز از آنکه امواج WiFi در همه جا پخش هستند متوجه انسان می شود . اگر شما مودم خود را خاموش کنید احتمالا همسایه شما در حال کار کردن با اینترنت است و از دست شما کاری بر نمی آید ! بنابراین مراعات و ایجاد تعادل در استفاده از ابزارهای موجود می تواند تا حدودی به کاهش ضررهای امواج WiFi کمک کند . اهمیت این مراقبت ها و فاصله گرفتن از مرکز پخش این امواج برای کودکان بیشتر است ، زیرا سلول های مغزی آن ها در حال رشد بوده و شرایط حساس تری را پشت سر می گذارند .

متاسفانه راه صددرصدی برای در امان ماندن از امواج WiFi وجود ندارد ، در واقع شما هیچ سد محافظی را نمی توانید دور خود و خانواده بپیچید اما رعایت برخی نکات می تواند پیشگیرانه عمل کند ، مانند خاموش کردن مودم در مواقعی که نیازی به آن ندارید و یا فاصله گرفتن از مکانی که مودم و درنتیجه امواج WiFi از آنجا پخش می شود . بعلاوه دقت لازم را به عمل آورید که در انتخاب محل زندگی ، در نزدیکی مکان های مشخص شده برای مودم های خاص منزل خریداری نکنید .

تبلیغات کاذب :

اخیرا دستگاه هایی وارد بازار شده و تبلیغ می شوند که در راستای کاهش خطرات امواج WiFi فعالیت می کنند ؛ در نظر داشته باشید امواج WiFi به این شدت که تبلیغ می شود مضر نیستند و بعلاوه ، خطرات ناشی از امواج تلفن همراه به مراتب بیشتر از امواج WiFi می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری