جدیدترین مطالب امروز

تأثیر مرطوب کننده ها و فواید آن بر روی پوست

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

تأثیر مرطوب کننده ها و فواید آن بر روی پوست

زیبایی و سلامت پوست ، همواره یکی از دغدغه های افرادی بوده است که به این مقوله ، اهمیت میدهند ؛ در این مقاله از تأثیرات مرطوب کننده ها بر روی پوست خواهیم گفت .

همانطور که ازاسمش مشخص است، یک مرطوب کننده ، پوست را نمناک نگه میدارد . کار مرطوب کننده‌ ها می‌تواند ساده و یا بسیار سخت باشد. بهرحال مرطوب کننده‌ ها روی لایه‌ی بیرونی پوست که بنام علمی‌ لایه‌ ی اپیدرم شناخته می‌ شوند کار می ‌کنند و آنرا نرم و براق می ‌سازند.

یک مرطوب کننده ، به پوست شما کمک می ‌کند تا رطوبت مورد نیازش را جذب کرده تا رطوبتش را از دست ندهد و خشک نشود.

مرطوب کننده های امروزی دیگر فقط به مرطوب کنندگی محدود نیستند ؛ با تحقیقاتی که انجام شده است، کارشناسان راه‌ هایی را یافته‌ اند تا عناصری که معمولا پوست شما کمبود دارد را نیز به مرطوب کننده‌ ها بیفزایند.

مرطوب کردن پوست ، باید بخشی ضروری در روتین زیبایی شما باشد تا سلامت پوستتان حفظ شود. جدای از اینکه پوست شما را نرم کرده و به انعطاف پذیریش می‌افزاید ، از پیر شدن پوستتان ، خشک شدن آن و دیگر صدمات احتمالی ناشی از خشکی پوست نیز جلوگیری می‌ کند.

ماساژ دادن پوستتان هنگامی که مرطوب کننده استفاده کرده‌ اید، جریان خون در اطراف صورتتان بخصوص در نزدیکی گونه‌ ها را تسهیل کرده ، که به نوبه‌ ی خود به شما درخشندگی جوانی بخشیده و نشانه ‌های سالخوردگی را از شما دور نگاه می‌ دارد.

مرطوب کننده‌ ها با توجه به نوع پوست ، همچون پوست خشک ، پوست معمولی ، چرب و حساس متفاوتند ؛ بعنوان مثال پوست خشک نسبت به انواع دیگر پوست ‌ها به رطوبت بیشتری احتیاج دارد.

بر خلاف آنچه انتظار می‌ رود ، حتی پوست چرب هم به یک لایه ‌ی نازک مرطوب کننده احتیاج دارد ، اما فقط به اندازه ‌ای که منافذ پوست مسدود نشود ، در غیر این صورت باعث بوجود آمدن جوش خواهد شد.

برای پوست‌های حساس هم ، بهتر است از مرطوب کننده‌ هایی با مواد تشکیل دهنده‌ ی طبیعی استفاده شود، مخصوصا انواعی که عاری از مواد فعال باشند.

انتخاب یک مرطوب کننده ، از آنجایی که محصولات متعددی در بازار وجود دارد می ‌تواند کار سختی باشد ؛ با اینحال زمانی که صحبت از پوست شماست ، محصولی که هزینه ‌اش برای شما سنگین هم باشد ، اگر ارزشش را دارد نباید آنرا نادیده بگیرید ؛ چیزی که همه‌ ی ما به دنبالش هستیم ، ظاهری زیباست.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری