تأثیرات متعدد ورزش کردن به خصوص ورزش صبحگاهی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 18, 2018
تأثیرات متعدد ورزش کردن به خصوص ورزش صبحگاهی

در این مقاله قصد داریم در خصوص فواید و تأثیرات مختلف ورزش کردن آنهم بصورت ناشتا و ورزش صبحگاهی صحبت کنیم که از شما هم دعوت میکنیم همراه ما باشید .

آیا شما قبل از ورزش کردن غذا می خورید ؟ آیا قبل از ورزش صبحگاهی با شکم خالی به تمرین و ورزش می پردازید ؟ به راستی غذا خوردن و نخوردن قبل از ورزش چه تاثیراتی دارد ؟ بیشتر افراد در انتخاب این قضیه تردید دارند و نمی دانند کدام یک در سلامتی آنها نقش بیشتری دارد ؟ برای رسیدن به پاسخ این سئوالات ، ادامه ی مقاله را از دست ندهید .

این مطالعه شامل ۱۰ مرد دارای اضافه وزن بود که قرار شد همگی به مدت زمان ۶۰ دقیقه با شکم خالی و ناشتا پیاده روی کنند . در تاریخ دیگری ، همین مردان دو ساعت بعد از خوردن یک صبحانه پرکالری و حاوی کربوهیدرات بالا پیاده روی کردند .

نمونه ی خون این افراد با فواصل منظم گرفته شد و بافت چربی شان درست قبل از پیاده روی و یک ساعت بعد از پیاده روی جمع آوری شد .

محققان بعد از آزمایش به تفاوت های زیادی در نمونه بافت چربی بدست آمده از هردو آزمایش دست یافتند ؛ در نهایت محققان متوجه شدند ناشتا بودن قبل از ورزش گزینه بهتری است .

دیلان تامپسون ، سرپرست تیم تحقیق ، در این باره می گوید : ” بعد از غذا خوردن ، بافت چربی درگیر واکنش به وعده غذایی است و ورزش در این زمان موجب ایجاد تغییرات سودمند مشابه در بافت چربی نخواهد شد ”

به گفته وی ، ” از اینرو ورزش در حال ناشتا موجب ایجاد تغییرات مطلوب تری در بافت چربی می شود و این وضعیت در بلندمدت برای سلامت مفید است ”

در مطالعه قبلی هم فواید ورزش در حالت ناشتا مشخص شده و حتی به ۲۰ درصد چربی سوزی بیشتر اشاره شده بود .

منبع : مهرنیوز

اشتراک گذاری این مطلب در :