بیماری ابولا و خطر ابتلای مجدد به این بیماری ویروسی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 30, 2019
بیماری ابولا و خطر ابتلای مجدد به این بیماری ویروسی !

بیماری ابولا که یکی از بیماری های شایع ویروسی می باشد موضوع مورد بحث این مقاله است که در ادامه از خطرات ابتلای مجدد به این بیماری خواهیم گفت .

بیماری ابولا از شایع ترین انواع بیماری های ویروسی در کشورهای توسعه نیافته محسوب می شود ؛ این بیماری از جمله بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات است و برخی معتقدند ریشه اولیه این ویروس نیز به حیوانات به ویژه میمون ها برمی گردد .

بیماری ابولا از جمله بیماری های واگیردار و بسیار خطرناک است و چند وقتی است که محققان به حقایق ترسناکی درباره این بیماری دست یافته اند که در ادامه ، به آنها اشاراتی خواهیم داشت .

محققان می گویند نشانه هایی کشف کرده اند که ویروس ابولا می تواند در ریه های فردی که از این بیماری بهبود یافته ، کمین کرده و تولید مثل کند .

ویروس بیماری ابولا با عفونی کردن ریه ها و گسترش در آن ها ، باعث آسیب به ریه می شود . محققان در رابطه با این امر مشکوک بودند ، اما مطمئن نبودند که این ویروس ، ریه ها را عفونی می کند .

دکتر گیوسپ ایپولیتو و همکارانش در موسسه ملی بیماری های عفونی در رم ، ریه ها و خون یک بیمار مبتلا به عفونت بیماری ابولا را تحت بررسی قرار دادند . محققان علائمی را پیدا کردند که نشان می دهد این ویروس تقریبا به مدت یک هفته در ریه ها باقی می ماند و پس از آن دیگر در خون بیمار دیده نمی شود ، با این حال ممکن است تکثیر پیدا کند .

نویسندگان این مطالعه با اشاره به روشی که این ویروس در بدن باقی می ماند، بیان داشتند که این مطلب ، نقش عمده بافت های تنفسی را در ایجاد بیماری ابولا نشان می دهد .

محققان گفتند که آن ها هنوز می خواهند میزان عفونت ریه و اینکه آیا آن نقش مهمی در گسترش ابولا ایفا می کند یا نه ، را دریابند .

منبع : مهر

اشتراک گذاری این مطلب در :