جدیدترین مطالب امروز

بیماران اعصاب و روان و ارتباط گیری موثر با آن ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

بیماران اعصاب و روان و ارتباط گیری موثر با آن ها

افرادی که از نظر ذهنی و روحی اختیار اعمال خود را در بخشی زمان ندارند ، بیماران اعصاب و روان می گوییم ، راهکارهای موثر برای زندگی ایمن در کنار آن ها را بدانید .

افرادی که در زندگی خود شاهد صحنه هایی پیرامون تهدید جان و… بوده اند را بیماران اعصاب و روان می خوانیم ، این بیماران از حوادث محیطی نظیر جنگ ، بلاهای طبیعی ، سوء استفاده های فردی و جنسی و… دچار آسیب شده و در طول زندگی خود تحت تاثیر شرایط گذشته دچار حملاتی می شوند که اختیار رفتاری را از آن ها می گیرد ، به این ترتیب ممکن است برای خود و اطرافیان خطر آفرین باشند . اما چه رفتار هایی لازم است تا زندگی در کنار این افراد با حداقل آسیب ها همراه باشد ؟

علائم بیماران اعصاب و روان ممکن است بلافاصله بعد از بروز حادثه خود را نشان دهند و یا حتی سال ها بعد در شخص دیده شوند ، درصورت مشاهده علائم اختلالی در این افراد ، اگر مدت 1 ماه را به خود اختصاص بدهد ، فرد را بیمار اعصاب و روان می نامیم . مجددا تاکید می شود ، این موارد در خصوص افرادی که در شرایط شدید استرس زا بوده اند صدق می کند .

افراد مبتلا به ناراحتی های اعصاب و روان ، وقتی در شرایط فرضی قرار می گیرند ، واقعه ی ناگوار گذشته برای آن ها به طور قابل لمسی تداعی می شود ، تا جایی که بوی محیط حادثه را احساس کرده یا حتی شخص مربوطه را می بینند ، اولین اقدام برای این افراد مراجعه به روانپزشک و روانشناس است ، پیگیری منظم داروها و مراقبت های ویژه ( در دسترس نبودن بسیاری ابزار و وسایل ، در صورت لزوم بستن فرد یا بستری موقت وی و… ) برای افراد اعصاب و روان که هر لحظه ممکن است دچار شوک ذهنی شوند و به خود یا اطرافیان آسیب برسانند در اولویت قرار دارد .

مورد دوم این است که امر کردن به فرد اعصاب و روان را کنار بگذارید ، این کار شما ممکن است باعث برانگیخته شدن وی شود ، گاهی لازم است تا مدتی مشخص یا برای تمام عمر ، این اشخاص به دور از افراد و در محیطی دنج و آرام زندگی کنند . تپش قلب و تعریق ، همچنین اشتباه گرفتن افراد حاضر با اشخاص منفی موجود در خاطراتشان از دیگر علائم افراد مبتلا به بیماری اعصاب و روان می باشد .

از اصلی ترین راهکار های درمانی برای افراد اعصاب و روان استفاده از داروهایی با کیفیت بالا است که بتواند خواب با تاثیر عالی و بدور از کابوس ها را برای این افراد فراهم کند ، همچنین با کنترل استرس و اضطراب ها از تعداد حملات ذهنی آن ها بکاهد .

فراهم کردن محیطی امن برای فعالیت های اجتماعی و اقتصادی این افراد از دیگر اقداماتی است که در پیشروی روند بهبود نقش دارد . با این حال عده ای هرگز نمی توانند به زندگی عادی و کاملا نرمال خود بازگردند .

در انتها خواهش داریم از به کار بردن کلمه ی ناپسند موجی برای این افراد خودداری کنید ، چرا که نه تنها این کلام بار علمی و معنایی ندارد ، بلکه نهایت ناآگاه بودن فرد استفاده کننده را می رساند و چندان صحیح و محترمانه نمی باشد .

مرتبط ها

قالب خبری