بوی پا را با قرار دادن کفش در فریزر کنترل کنید

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 24, 2014
بوی پا را با قرار دادن کفش در فریزر کنترل کنید

بوی پا که گاهی بویی شبیه به پنیر گندیده است به دلیل تعریق در محیطی بسته ای مانند کفش و فعالیت نوعی باکتری است ، شدت این بو را با جوش شیرین می توان کنترل کرد

بدن انسان طی فعالیت های روزانه عرق می کند ، حال بعضی قسمت ها بیشتر و بعضی کمتر ؛ پا از جمله عضو هایی است که به دلیل قرار گرفتن در کفش بیشتر عرق کرده و بویی از خود رها می کند ؛ بوی پا در برخی افراد شدید و برخی معمولی است ، شدت بوی پا در بعضی از مردم می تواند تا حدی زیاد باشد که در زندگی روزمره آن ها ایجاد مشکل کند .

بوی پا به دلیل یک واکنش شیمیایی است ، در این واکنش شیمیایی یک اسید آمینه به نام Metionin به Methanethiol تبدیل می شود ؛ واکنش شیمیایی صورت گرفته به علت فعالیت نوعی باکتری در بین انگشتان پا و کف پا است که از سلول های پوستی مرده تغذیه می کند و با این فعالیت ( تغذیه و تبدیل شیمیایی ) باعث ایجاد بوی بد پا می شود .

بوی پا شبیه به چه چیزی است ؟ گاهی شبیه به نوعی ماده ی غذایی که گندیده است مثل پنیر یا … اینطور نیست ؟ جالب است بدانید دقیقا همان باکتری ( بروی ) که باعث بوجود آمدن بوی پا می شود در تخمیر بعضی پنیر ها نقش اصلی را ایفا می کند !

این باکتری در جای نمناک بهتر فعالیت می کند بهتر است اگر بیش از یک کفش دارید هر 2 روز یا نهایتا 3 روز یکبار از کفش دیگری استفاده کنید تا کفش قبلی هوا خورده و خشک شود ، همچنین می توانید از پودر های مخصوص برای رفع بوی پا در کفش هایتان استفاده کنید .

یکی از علت های استفاده از جوراب هم کمک کردن که کم شدن بوی پا است ، چون جوراب ( البته اگه جوراب نخی باشد نه پلاستیکی ) عرق را به خود جذب کرده همچنین سلول های مرده و پسماند فعالیت باکتری را به خود جذب می کند و با هربار شستشو از کفش خارج می شود .

حتی اگر بدنتان به طور کلی زیاد عرق می کند و بوی بدی دارد می توانید از لباس های نخی استفاده کرده و در فاصله های کوتاه تری دوش بگیرید .

علاوه بر این می توانید از ضدتعریق ها یا انواع مواد شوینده ی ضد باکتری برای شستشوی کفش ها و پاهایتان استفاده کنید اما راحت ترین کار استفاده از جوش شیرین است ، مقداری جوش شیرین را هر شب در کفش ها ریخته و صبح داخل آن را بتکانید .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,