جدیدترین مطالب امروز

بوی سیر را با چه روش هایی می توان از بین برد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

بوی سیر را با چه روش هایی می توان از بین برد ؟

آیا شما هم تا به حال با بوی سیر ، دست و پنجه نرم کرده اید ؟ بویی که حتی با خوردن مقدار بسیار اندکی از این ماده ی مفید ایجاد می شود و ماندگاری 24 ساعته دارد .

خیلی از افراد ، فقط به این خاطر که نمی توانند بوی سیر را تحمل کنند ، خود را از خوردن این ماده ی بسیار مفید ، محروم می سازند ؛ دغدغه ای که برای حل آن ، دانشمندان هم به فکر افتاده اند !

همه ی ما می دانیم که هیچ چیزی مثل بوی سیر ، دهان ما را بدبو نمی کند ، حتی اگر تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا این بو را از بین ببریم ، باز هم این رایحه ، در تمام طول روز با ما خواهد بود .

مدتی است که دانشمندان دانشگاه اوهایو گفته اند که برای رفع بوی سیر ، یک راه حل دارند : طبق این مطالعه ی جدید ، ثابت شده است که سیب خام یا کاهو ، می تواند بوی سیر را به سرعت از بین ببرد .

در این مطالعه ، افراد حبه های سیر را به مدت 25 ثانیه جویدند و سپس فوراً آب ، سیب ، کاهو ، نعنا و یا چای سبز نوشیدند ؛ سیب و کاهو مؤثرترین موادی بودند که بوی سیر را در کمتر از 30 دقیقه کاهش دادند .

سیر حاوی ترکیباتی به نام آلیسین است که با جویدن آن این ماده شکسته می شود و یک بوی خاص ایجاد می کند ، حتی اگر دهان خود را بپوشانید ، ترکیبات سیر با حرکت در روده و همراه جریان خون ، خود را به اطراف ریه می چسبانند و تا یک روز ، حال نفس شما را خراب می کنند .

اکثر افرادی که سیر میخورند ، معمولا اولین کاری که برای رفع بوی آن خواهند کرد مسواک زدن است ، در حالی که شما فقط تکه های باقی مانده ی سیر را از دندان هایتان پاک می کنید و کاری در مورد خاموش کردن بوی ترکیبات سیر در ریه ی خود نمی توانید انجام دهید ، این درحالیست که اگر کاهو یا سیب ، همراه آن ( یا بلافاصله بعد از آن ) بخورید ، ترکیبات سیر را خنثی کرده و میتوانید از ماندگاری بوی سیر در دهانتان بکاهید .

شک نکنید که در حال حاضر ، این راه بهترین کاری است که شما می توانید در مورد بوی سیر انجام دهید . شاید در آینده راههای بهتری کشف گردد !

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری