جدیدترین مطالب امروز

بوی بد بدن و راهکارهای طبیعی برای خلاصی از آن !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

بوی بد بدن و راهکارهای طبیعی برای خلاصی از آن !

بوی بد بدن همیشه یکی از آزاردهنده ترین مشکلات برای فرد و اطرافیان وی بوده است ؛ ما در این مقاله به راهکارهای طبیعی برای خلاصی از بوی بد بدن پرداخته ایم .

اگر جزو افرادی هستید که به مشکل بوی بد بدن دچار شده اید و به دنبال راه چاره برای برطرف کردن آن میگردید پیشنهادات جالب و موثری برایتان داریم که بهتر است در ادامه به آن ها نگاهی بیندازید .

برخی روش های تغذیه ای در زمینه رفع بوی بد بدن به شما کمک خواهند کرد ؛ به عنوان مثال عصاره نعنا یکی از پیشنهادات متخصصین طب سنتی در این زمینه به شمار می رود .

تقریبا همه می‌دانند که آن دسته از مواد غذایی، ادویه‌ها و چاشنی‌هایی که بوی شدیدی دارند، می‌توانند بوی بدی به دهان بدهند ؛ با این‌حال، کمتر کسی می‌داند که بوی بد ناشی از خوردن این مواد غذایی تا چندین ساعت در منافذ پوستی باقی می‌ماند و بوی بدی به عرق بدن می‌دهد. پیاز، سیر و کاری، مهم‌ترین موادی هستند که چنین تاثیری دارند ، بنابراین اگر بوی بد بدن شدیدا شما و اطرافیان‌تان را آزار می‌دهد، باید تغییرات لازم را در رژیم غذایی خودتان به‌وجود بیاورید.
حتی اگر رژیم غذایی مناسبی دارید، اما همچنان بوی بد بدن‌ تان برطرف نمی‌شود، چند قطره از عصاره نعنا روی زبان‌تان بریزید. دکتر جاشوا زایکنر، رییس دپارتمان درماتولوژی در بیمارستانMount Sinai در نیویورک، می‌گوید: «این کار به بسیاری از بیماران کمک می‌کند. تصور ما بر این است که ترکیبات موجود در عصاره نعناع از طریق غدد چربی بدن دفع می‌شوند و از همین طریق هم بوی بد بدن را کاهش می‌دهند».

اصلاح موهای زائد بدن و اصلاح موهای زائد زیربغل هم برای کاهش بوی بد بدن واقعا ضرورت دارد. باکتری‌های در محیط‌های گرم و مرطوب رشد می‌کنند، و موهای زیر بغل می‌توانند فضای ایده‌آلی برای این رشد فراهم کنند. دکتر زایکنر می‌گوید: «موهای زیربغل همراه با آلودگی‌ها و چربی‌هایی که در آن‌ها تجمع می‌کنند، رشد باکتری‌هایی سازنده بوی بد بدن را افزایش می‌دهند».

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری