بوتاکس مانع از ایجاد سرطان می شود

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 3, 2014
بوتاکس مانع از ایجاد سرطان می شود

امروزه صحبت ها به گونه ای است که عمل سرپایی بوتاکس بسیار مورد انتقاد قرار می گیرد ، اما بدانید که پژوهشگران احتمال ضد سرطان بودن بوتاکس را اعلام کرده اند .

با افزایش سن و یا عوامل غیر طبیعی که باعث می شود در پوست افراد افتادگی و چین و چروک بوجود بیاید ، تمایل مردم به انجام اعمال زیبایی و جوانسازی ظاهری چهره بیشتر می شود . از جمله پر طرفدار ترین عمل های زیبایی ، انجام بوتاکس است .
اگر به خاطر داشته باشید حتما این حرف را بار ها و بار ها شنیده اید که اشخاصی که بیشتر می خندند همواره چهره ای شاداب دارند و برای این کار ( خندیدن ) عضلات کمتری به کار گرفته می شوند و نیاز به انقباض دارند ؛ حالا با توجه به این نکته ، پایه و اساس بوتاکس ، جهت از بین بردن چین و چروک پیشانه یا… را بررسی می کنیم :
هنگامی که افراد در طول عمر خود اخم می کنند ، چهره خود به خود فرم خاصی را به خود می گیرد و با منقبض کردن عضلات پیشانی یا … چهره را تربیت می کند که خود را به همان شکل در بیاورد ، با افزایش سن ، هنگامی که چهره فرم کلی خود را ( طبق عادت های فرد ) به دست آورده ، اشخاص در صدد بوتاکس برآمده و در واقع با فلج کردن عضلات پیشانی اختیار منقبض شدن را از آن ها می گیرند ( این کار را با حمله به عصب عضله انجام می دهد و مانع دریافت فرمان انقباض توسط آن عضله می شود ) ، بنابراین چین و چروک هایی که در اثر اسپاسم آن عضله بر صورت ایجاد شده است محو می شود و این درواقع همان کاری است که می توانستیم به راحتی با ترویج عادات صحیح از بروز آن جلوگیری کنیم . لازم به ذکر است که بوتاکس در یک نوع باعث فلج عضلات می شود ، کم کم به بررسی نوع دوم بوتاکس نیز می پردازیم .
مواد قابل تزریق در این نوع بوتاکس ( فلج کننده ی عضلات ) که حداکثر 6 ماه دوام می آورد از نوعی سم ، حاصل شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تهیه می شود ؛ هر چند پژوهشگران تحقیقاتی را به عمل آورده و بر پایه ی آن اعلام داشته اند که احتمالا بوتاکس خاصیت ضد سرطانی دارد و همچنین مقدار ماده ای که جهت رفع چین و چروک در بوتاکس مصرف می شود بسیار ناچیز تر از آن است که وارد گردش خون شده و عوارض جدی ایجاد کند اما نباید از یاد برد که فلج عضلانی که با بوتاکس به صورت مصنوعی ایجاد می شود در نوع پیشرفته ی خود یک بیماری ( در کودکان یا بزرگسالان ) به حساب می آید و می تواند رفته رفته حالت هایی نظیر افتادگی پلک را در افراد ایجاد کند .
علاوه بر بوتاکس به شکل فلج کننده ، نوع دیگری از بوتاکس نیز وجود دارد که با پر کردن شیار های بوجود آمده از انقباض عضلات در مسیر جوان سازی صورت گام بر می دارد .
در این نوع بوتاکس ، پزشک با تزریق ژل های مخصوص ( که در دو نوع دائم و موقت هستند ) فرو رفتگی های صورت از جمله خط کنار لب را از بین می برد ، ماندگاری این نوع بوتاکس به طور حیرت آوری تا 6 و حتی 10 سال نیز می تواند ادامه داشته باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,