جدیدترین مطالب امروز

بواسیر را با توصیه هایی از جنس طب سنتی درمان کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

بواسیر را با توصیه هایی از جنس طب سنتی درمان کنید

هموروئید یا بواسیر ، عارضه ای است که افراد مبتلا به آن در رنج و عذاب هستند ، برای درمان این عارضه ، دست به دامن طب سنتی شدیم که میتواند بسیار مؤثر باشد .

در ادامه شما را با روشهایی بسیار ساده آشنا خواهید کرد که می توانید به وسیله ی آنها ، به میزان قابل توجهی ، در رفع عارضه ی بواسیر پیشرفت داشته باشید .

یک متخصص طب سنتی ، تدابیر رفع بیرون زدگی ناشی از بواسیر و طرز تهیه نان مخصوص مبتلایان به بواسیر یا هموروئید را عنوان کرد.

دکتر غلامرضا کردافشاری درباره راه‌های درمان بواسیر اظهار کرد : افراد مبتلا به بواسیر یا هموروئید صبح ناشتا ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری خاکشیر در آب جوش یا عرق خارشتر داغ بریزند و با مقداری نبات شیرین و یک ساعت قبل از صبحانه مصرف کنند.

به گفته وی در بسیاری از موارد بیرون زدگی و درد ناشی از بواسیر با همین توصیه ساده برطرف خواهد شد ؛ همچنین مصرف تره پخته به میزان فراوان در غذا از خونریزی بواسیر جلوگیری می‌ کند.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: خوردن خاگینه با زرده تخم مرغ ، تره و پیاز برای بیماران مبتلا به بواسیر بسیار مفید است.

کردافشاری ادامه داد : افراد مبتلا به بواسیر یا هموروئید می‌توانند صمغ مصطکی ، مقل ازرق ، تاجریزی و نبات را به میزان مساوی بکوبند و روزی یک بار به اندازه یک فندق از آن مصرف کنند این دارو به رفع بیرون زدگی و درد ناشی از بواسیر کمک می‌کند.

وی افزود: افراد مبتلا به بواسیر یا هموروئید ۵-۳ گرم ریشه باباآدم را خشک و پودر کنند و با آرد گندم و روغن کنجد و کمی نمک خمیر کنند و با آن نان بپزند و روزانه ۳۵ گرم از آن نان را بخورند؛ این نان در برطرف کردن بواسیر داخلی و خارجی بسیار موثر است.

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری