به کمک فناوری واقعیت مجازی شرایط مرگ را شبیه سازی کنید !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 26, 2017
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
به کمک فناوری واقعیت مجازی شرایط مرگ را شبیه سازی کنید !

دنیای علم و فناوری روز به روز در حال گسترش است ؛ دنیایی که نوعی فناوری به نام واقعیت مجازی را هم به عموم مردم معرفی کرده است و حالا وقت مشاهده لحظه مرگ است !

فناوری واقعیت مجازی این امکان را به انسان می دهد که در بعد سوم قرار گیرد و در این بعد فضا ، دنیای جدیدی را تجربه کند و احساس خاصی به آن دست دهد .

در تحقیق پژوهشگران محققان دانشگاه بارسلونا برای نخستین بار با استفاده از واقعیت مجازی امکان شبیه‌ سازی شرایط مرگ محقق شد .

محققان دانشگاه بارسلونا برای اولین ‌بار با استفاده از واقعیت مجازی موفق به شبیه‌ سازی شرایط مرگ شدند .

از آنجاییکه ، بسیاری از افراد حتی از فکر کردن به مرگ وحشت ‌زده و از تصور اینکه یک روز باید این احساس دردناک را تجربه کنند بسیار نگران و افسرده می ‌شوند ، محققان بر این باورند که با شبیه ‌سازی شرایط مرگ و مشاهده ی بدن از خارج از جسم می ‌توان به این افراد کمک کرد که با مرگ کنار بیایند .

فناوری واقعیت مجازی به فرد کمک می‌ کند که با مشاهده جسم خود ، حس ترس و نیستی ناشی از مرگ در وی کاهش یابد .

عملکرد فناوری واقعیت مجازی در شبیه ‌سازی مرگ با فریب مغز آغاز می‌ شود ، در این مرحله مغز انسان در شرایطی قرار می ‌گیرد که احساس می‌ کند بدن مجازی واقعی است و پس از آن احساس عجیب خروج از بدن در مغز ایجاد می ‌شود .

محققان پس از آزمایش این سیستم بر روی ۳۲ بیمار دریافتند که شبیه ‌سازی مجازی بدن بیماران در فناوری واقعیت مجازی سبب شد که جسم مجازی آنها همه حرکات بدن را تقلید کند ، بنابراین پس از تغییر زاویه تصویر افراد احساس خروج از بدن را تجربه ‌کردند .

نتیجه این آزمایش نشان داد که ترس از مرگ در گروه مورد آزمایش در مقایسه با گروه کنترل کاهش یافته است .

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :