جدیدترین مطالب امروز

به کمک آبغوره بیماری افراد خانواده را تشخیص داده و درمان کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

به کمک آبغوره بیماری افراد خانواده را تشخیص داده و درمان کنید

آبغوره از میوه کال انگور ( غوره ) به دست می آید و به کمک آن می توان انواع بیماری ها را ( چربی خون و… ) تشخیص داده و به درمان آن ها پرداخت .

میوه ها تا کاملا رسیده شوند و بتوان از آن ها استفاده کرد به شکل کالیا نرسیده هستند ، کم نیستند میوه هایی که به شکل نرسیده نیز با اهداف خاص به مصرف میرسند . یکی از این میوه ها انگور است ، انگور نرسیده را غورهمی نامیم و همگان با آبغوره که یکی از چاشنی های خوش مزه ایرانیاست آشنایی دارید . در این مطلب خواص آبغوره و تشخیص برخی بیماری ها به کمک آن را بررسی می کنیم .

غوره دارای برخی اسید های آلی ( فرمیک ، مالیک ، اگزالیک ، سوکسینیک ، گلوکولیک ) و قند می باشد ، بنابراین قطعا چنین ترکیبی را در آبغوره نیز پیدا خواهید کرد . به طور کلی از آبغوره می توان برای ضدعفونی کنندگی بدن ( از درون ) استفاده کرد . همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم ، آبغوره یکی از چاشنی های ایرانی محسوب می شود و استفاده از آن در سالاد فرد را در کاهش وزن یاری می کند ، به همین جهت پزشکی ماهر برای درمان چاقی مفرط بوده و چربی خون را نیز پایین می آورد .

چه بیماری هایی به کمک آبغوره درمان می شوند ؟

اسکوربوت ( بیماری ای که به دلیل کم بودن میزان ویتامین C در بدن ایجاد می شود ) .

سیاتیک و روماتیسم ، پادرد و کمردرد ( به علت وجود تارتارات پتاسیم در آبغوره ) . برای این منظور 10 روز متوالی از آش آبغوره استفاده کنید .

رفع زردی در افراد ( مصرف 1 تا 2 قاشق غذاخوری آبغوره ، بعد از هر وعده غذایی در روز توصیه می شود ) .

ورم حلق ، تسکین حالت مخاطی گلو و نرم شدن لثه ها ( آبغوره را مانند آب نمک قرقره کنید ) .

اگر مصرف آبغوره چند روز به صورت پی درپی انجام پذیرد می تواند بلوغ را در دختران جلو انداخته و همانطور که گفتیم بدن را نیز ضدعفونی کند ، آبغوره این کار را با دفع حرارت زیادی و صفرای بدن انجام می دهد ، همچنین روده ها را نیز ضدعفونی کرده ( دفع کرم روده با 5 روز میل کردن آش آبغوره با زیره سیاه ) و کبد را تقویت می کند . برای درمان اسهال های خفیف مصرف سه قاشق غذاخوری آبغوره در طول یک روز پیشنهاد می شود .

از عجایب آبغوره :

بسیار جالب به نظر می رسد که یک ماده خوراکی در مصرف حجم اندک خود دارای یکسری خواص بوده و با زیاده روی در آن شاهد ویژگی های متفاوتی باشیم ؛ آبغوره نیز چنین است . اگر قصد حفظ جنین را در خانم های باردار دارید از مقدار اندکی آبغوره همراه با غذای خود بهره ببرید ، البته توجه داشته باشید آبغوره در مقدار زیاد باعث سقط جنین خواهد شد !

تشخیص بیماری به کمک آبغوره :

این تست بسیار معروف است ، برای انجام آن تنها کافی است 1 استکان آبغوره را میل کرده و چیزی در حدود 5 ثانیه صبر کنید ؛ اگر دهان شما آب بیاندازد قند خون شما بالا است ، خشک شدن دهان بیانگر اختلال در کبد است و کف کردن و چسبندگی در دهان نشان از چربی خون بالا می باشد .

در مواردی که خوردن آش آبغوره توصیه شده است ، افراد باید از خوردن وعده های غذایی سنگین اجتناب کنند .

مرتبط ها

قالب خبری