جدیدترین مطالب امروز

به دنبال درخشان شدن رنگ پوست خود هستید ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

به دنبال درخشان شدن رنگ پوست خود هستید ؟

آیا شما هم به دنبال راهکارهایی برای درخشان شدن رنگ پوست بدن و یا صورت خود هستید ؟ اگر اینگونه است ، ما را همراهی کنید تا با روش هایی در اینباره بیشتر آشنا شوید .

در بحث زیبایی و شگردهای مخصوص به این کار ، مطمئنا راهکارهای متفاوت و متعددی وجود دارد که ما در این مطلب می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که انجام آنها می تواند منجر به درخشان تر شدن رنگ پوست شما شود .

در این مطلب ، شما را با 13 راهکار خانگی و طبیعی درخشان شدن رنگ پوست آشنا خواهیم کرد .

1- نخستین راهکار خانگی برای داشتن پوستی شفاف و روشن ، استفاده از مخلوط بادام و عسل است . ( شما ابتدا باید یک مشت بادام بردارید و آن را یک شب در آب بخیسانید ، سپس بادام‌ ها را از آب بیرون آورید و پوست ‌شان را جدا کرده و پودری کنید . وقتی اینکار را انجام دادید ، کمی‌عسل به ‌آن‌‌ ها اضافه و با هم مخلوط کنید. این مایع چسبناک را حداقل دو بار در هفته به پوست خود بمالید تا پوستی درخشان داشته باشید . )

2- به عنوان دومین راه ، می توانید از شیر به عنوان یک سفید کننده ی طبیعی ، کمک بگیرید تا یک قدم دیگر نیز به درخشان شدن رنگ پوست خود نزدیک تر شوید.

3- راه سوم از سری راهکارهای درخشان شدن رنگ پوست این است که مخلوطی از ماست ، جعفری و خیار را بر روی پوست ، در نواحی که بیرون از لباس هستند مالیده و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

4- همچنین می توانید مخلوطی از آب گوجه فرنگی ، آرد نخود ، ماست و زردچوبه را به پوست خود بمالید و پس از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید . ( میزان مصرف : ۴ قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی ، نصف قاشق چای خوری آرد نخود ، نصف قاشق چای خوری ماست و نصف قاشق چای خوری زردچوبه )

5- مخلوط مقداری پودر زردچوبه با 2 قاشق کشک و ۱ قاشق آرد که برای رفع تیرگی زیر بغل کاربرد دارد هم یکی دیگر از روشهای درخشان شدن رنگ پوست است . ( شما بایستی برای انجام صحیح این کار ، مخلوط حاصل شده را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی سطح زیر بغل بگذارید و بعد بشویید. این کار را ۲ بار در هفته به مدت یک ماه انجام دهید )

6- شما حتی با زعفران هم می توانید به درخشان شدن رنگ پوست خود کمک کنید . ( برای این کار باید مقداری آب زعفران دم کشیده را به کرم مرطوب کننده ی روزانه ی خود بیافزایید و ازآن به طور مرتب و روزانه استفاده کنید . فقط دقت داشته باشید به میزانی زعفران را به کرم بیافزایید که پوست شما رنگ زرد به خود نگیرد )

7- هفتمین پیشنهاد در این خصوص ، مخلوط لیمو و شیر می باشد .

8- یک راه دیگر مالیدن مخلوطی از شکر ، گلیسیرین و آبلیمو است . ( نحوه ی استفاده : در یک کاسه ، نصف فنجان شکر ، چند قطره گلیسیرین و یک‌ چهارم فنجان آبلیمو را مخلوط کنید و روی نواحی برنزه شده ی پوست خود بمالید. )

9- مخلوط بلغور جو دو سر و شکر قهواه ای و شیر هم یک راهکار دیگر در زمینه ی درخشان شدن رنگ پوست محسوب می شود که طریقه ی استفاده از آن به اینگونه است : دو قاشق غذاخوری بلغور و شکر را با یک چهارم فنجان شیر مخلوط کرده و به هم بزنید تا به شکل خمیر درآید ، خمیر حاصل شده از این مواد را به آرامی روی صورت خود بمالید و سپس بشویید و پس از شستشو ، صورتتان را مرطوب کنید .

10- از آلوئه ورا نیز می توانید ، برای کاهش قرمزی و کمرنگ شدن پوست استفاده کنید. آلوئه ورا همچنین باعث آبرسانی و مرطوب شدن پوست تان نیز خواهد شد و به جوان سازی پوست ، کمک می ‌کند. ( طریقه ی مصرف : ابتدا یک برگ آلوئه ورا را باز کنید و شیره ی ژل مانند آن را روی پوست تان مالش دهید. )

11- استفاده از آب نارگیل هم یکی دیگر از راهکارهاست ، زیرا آب نارگیل می تواند به عنوان یک روشن کننده ی مؤثر برای پوست (به ویژه پوست هایی که جای آبله یا اسکار باعث تیرگی پوست شده باشد ) ، که باعث انعطاف پذیری و نرمی ‌پوست نیز می ‌شود مثمر ثمر باشد. ( برای استفاده از آن ، به سادگی یک گلوله پنبه را داخل مایع فرو ببرید و از آن برای مالیدن آب نارگیل روی قسمتی از پوست تان که مایلید روشن شود، استفاده کنید. آب نارگیل بسیار طبیعی و ملایم است ، بنابراین نیاز به آبکشی آن وجود ندارد. )

12- درخشان شدن رنگ پوست با پودر پوست پرتقال به همراه شیر و عسل نیز امکان پذیر است و می تواند راه دیگری برای رسیدن به این هدف باشد .

13- به عنوان آخرین و سیزدهمین راهکار بایستی بگوییم که از آب سیب زمینی یا سیب زمینی رنده شده هم می توانید استفاده کنید ، زیرا علاوه بر درخشان کردن رنگ پوست صورت ، برای رفع تیرگی زیر بغل و و همچنین از بین بردن تیرگی دور چشم نیز مؤثر است . ( بدین منظور شما باید آب سیب زمینی رنده شده را کاملا فشار دهید و فقط آب سیب زمینی را به روی پوست تمیز و بدون آرایش خود بمالید و پس از 10 دقیقه بشویید و این نکته را به یاد داشته باشید که برای گرفتن نتیجه ی مطلوب تر بهتر است که این کار را به صورت روزانه انجام دهید . ضمنا اگر بخواهید از این روش برای رفع تیرگی زیر بغل و یا تیرگی دور چشم استفاده کنید ، بایستی سیب زمینی را رنده کرده و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست زیر بغل یا دور چشم خود بگذارید . )

مرتبط ها

قالب خبری