به حداکثر رسیدن آسیب های پوستی در دوران نوجوانی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 22, 2016
به حداکثر رسیدن آسیب های پوستی در دوران نوجوانی

از جمله مواردی که در زیبایی بسیار به آن توجه می شود ، ظاهر شدن آسیب های پوستی هستند که متاسفانه اوج بروز آنها به علت مراقبت های غلط ، در دوران حساس نوجوانی است .

نوجوانی زمانی است که در آن بدن با بیشترین تغییرات هورمونی روبرو می شود ؛ این تغییرات می توانند بر اندام تاثیر گذاشته و یا آسیب های پوستی را در پی داشته باشند . از آنجایی که پیش از این به بررسی آسیب های جسمی پرداختیم و موثرترین راه در این زمینه را پر کردن وقت نوجوان با ورزش برشمردیم ، اکنون به صورت ویژه مبحث پوست را مرور خواهیم کرد . بهترین کارها برای جلوگیری از آسیب های پوستی در دوران نوجوانی چیست ؟

هرچند در دوران نوجوانی بدن با تغییراتی همراه است و این امر مخصوصا در دخترخانم ها مشهود بوده ، این حس را ایجاد می کند که لازم است مانند یک خانم بالغ آرایش کرده و از انواع لوازم آرایشی استفاده کنند ؛ بسیار خب ، اما مطلع باشید این کار باعث به دام افتادن چربی در زیر پوست شده و مهم ترین علت بروز آسیب های پوستی و آکنه می باشد . سعی کنید کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید ، اگر در شرایطی لازم است آرایش کنید از لوازم استاندارد و ضدحساسیت استفاده کرده و در انتها پوست خود را تمیز کنید ( مخصوصا شب ، پیش از خواب ) . سعی کنید شستشو را با ژل شستشو انجام داده و هنگام خشک کردم حوله را به صورت نکشید ، بلکه به آرامی روی پوست گذاشته و بردارید .

رعایت نکات کوچک اما کارآمد در شستشو و خشک کردن پوست ، همچنین استفاده کمتر از لوازم آرایش تا حد زیادی مانع آسیب های پوستی خواهد شد ؛ مورد دیگری که می توان آن را به عنوان یکی از آسیب های پوستی به حساب آورد جوش ها هستند ؛ همانطور که در مزاح بسیار شنیده اید ، خارش از بین نمی رود و از جایی به جای دیگر منتقل می شود ! این جمله در مورد جوش ها نیز صدق می کند ؛ شما با دستکاری یک جوش و درآوردن آن ، در واقع کمک کردید ترشحات پراکنده شد و شرایط مساعدی برای رشد جوش در دیگر نقاط پوست فراهم گردد . بنابراین از دستکاری جوش ها بپرهیزید و مطمئن باشید جای جوش هایی که خودشان از بین می روند بسیار سریع تر و در مدت زمان کمتری بهبود خواهد یافت .

برای جلوگیری از آسیب های پوستی رعایت روزانه این نکات ضروری است :

استفاده مدام از کرم ضدآفتاب ، پس از هربار شستشوی پوست .

استفاده از کروم های مرطوب کننده در شب ، پیش از خواب .

کمتر از مواد آرایشی استفاده کرده و در مواقع لازم ( از لوازم آرایشی با رنگ روشن استفاده کنید ) آرایش باقی مانده را با کرم های پاک کننده از پوست تمیز کنید و صورت را آبکشی نمایید .

مصرف فست فود ، نوشابه ، شکلات های کاکائویی و مواد پر ادویه را به حداقل برسانید .

اشتراک گذاری این مطلب در :