جدیدترین مطالب امروز

به جزیره ی زوج های خوشبخت خوش آمدید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

به جزیره ی زوج های خوشبخت خوش آمدید

زوج های خوشبخت چه افرادی هستند ؟ مطمئنا آن ها در جزیره ای دور زندگی نمی کنند ، بلکه از ویژگی های رفتاری نهادینه شده در وجود خود به درستی استفاده می کنند .

زوج های خوشبخت چه افرادی هستند ؟ مطمئنا آن ها در جزیره ای خارق العاده زندگی نمی کنند ، بلکه از ویژگی های رفتاری نهادینه شده در وجود خود به درستی استفاده می کنند .

متن : در وجود هر انسانی مجموعه ای از احساسات نهفته است : خشم ، شادی ، نفرت ، امیدواری و… بکار بردن صحیح این احساسات می تواند به انسان کمک کند تا در زندگی مشترک خود جزو گروهی قرار بگیرد که آن را زوج های خوشبخت می نامیم .

به راستی زوج های خوشبخت چگونه هستند ؟ چه رفتار هایی را در پیش گرفته اند که به عنوان زوج های خوشبخت شناخته شده اند ؟ بیایید مروری داشته باشیم به چند ویژگی بارز این افراد .

حمایت از همسر ، امری است که زوج های خوشبخت در همه حال آن را مسئولیتی برای خویش می بینند ؛ زن و شوهری را در نظر بگیرید که به خاطر یکدیگر از بسیاری کار های دیگر دست می کشند و در همه حال کنار یکدیگر هستند ؛ مثلا هنگامی که خانمی از همسرش می خواهد در کار های خانه به او کمک کند ، خوب می داند که آشپزی و کار های منزل در حالت معمول جزو کار هایی نیست که یک مرد به آن تسلط داشته باشد ، اما اگر این همراهی نتیجه ی مطلوبی از نظر به سرانجام رساندن کار ها نداشته باشد نیاز عاطفی زن را برطرف کرده است و یا زمانی که مرد برای انجام کاری در بیرون خانه می خواهد تا مهسرش با او همراه شود ، با وجود اینکه می داند کار را به تنهایی هم می تواند به اتمام برساند و…

زوج های خوشبخت در هر شرایطی دست رد به سینه ی شریک زندگی خود نمی زنند و حتی حاضر هستند دسته ای از کار ها را به بعد موکول کرده و نیاز همسرشان را رفع کنند ، در مواقعی که کاری به مراتب حیاتی و ضروری وجود دارد نیز هیچگاه جملات دلسرد کننده بر زبان نمی آورند و سعی دارند با نرمی جبرانگر غیبت خود باشند .

شاید این جمله را شنیده باشید که پاسخ نا مشروع به نیاز ها تمای ندارد و آتش آن فروکش نمی کند ؟ اندکی از باطن جمله فاصله بگیرید و سعی نکنید از نظر پاک بودن ارتباط مقایسه ای بوجود بیاورید ، فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که بیان احساسات و تامین عاطفی همسرتان هیچ سیرابی ندارد و موجب یکنواختی نمی شود ؛ زوج های خوشبخت با بیان جملاتی نظیر دوستت دارم ، مراقب خودت باش و… همواره احساساتشان را به همسرشان تقدیم می کنند و در بیان آن خساست به خرج نمی دهند . هنگامی که همسرشان سر کار است با کار هایی کوچک مانند ارسال یک پیامک به او یادآوری می کنند که همواره در ذهن و جان آن ها جای دارد ؛ زوج های خوشبخت حتی هنگامی که در اوج کار هستند نیز زمانی را برای برقراری یک تماس کوتاه با همسر خود در نظر می گیرند .

اگر می خواهید جزو گروه زوج های خوشبخت باشید علاوه تمرین موارد فوق ، همدل همسر خود باشید ، وقتی مشکلی برای همسرتان پیش می آید و او از اتفاقات روز خود برای شما صحبت می کند نیازی نیست پاسخ های فلسفی به او بدهید ، فقط با دل و جان صحبت های او را گوش کنید ، طوری که بتوانید خود را در موقعیت همسرتان قرار دهید . در صورتی مشکلی وجود دارد واقع بینانه در مورد آن صحبت کنید و همیشه با بهترین پوشش و آراستگی در مقابل هم ظاهر شوید .

در آخر یک زوج خوشبخت همیشه قدردان زحمات همسر خود است حتی اگر همسرش آن کار را به صورت تکراری در تمام روز ها انجام دهد ( نظیر آشپزی و یا کار و فعالیت در بیرون منزل ) .

مرتبط ها

قالب خبری