جدیدترین مطالب امروز

بهداشت دهان و دندان از جمله عوامل زیبایی در افراد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

بهداشت دهان و دندان از جمله عوامل زیبایی در افراد

بهداشت دهان و دندان از جمله عوامل مهم در زیبایی هر فرد به حساب می آید که متأسفانه گاها بی توجهی به آن مساوی است با آسیب رساندن به این دو فاکتور زیبایی.

آیا واقعا آنگونه که باید ، مراقب بهداشت دهان و دندانمان هستیم؟ اگر هستیم پس چرا برخی مواقع فراموش کار میشویم؟!!

چند توصیه ی کوچک برای سالم تر نگه داشتن دهان و دندان برای شما گردآوری کرده ایم که امیدواریم مفید باشد. البته اگر درست و همیشگی به کار برید بعید است که مفید واقع نشود !

1- بدانید که نوشابه ‌های رژیمی مینای دندان را از بین میبرد ! پس در خوردن آنها دقت کنید، زیرا این نوشابه ها دارای ترکیبات بسیار اسیدی هستند که سبب آسیب رساندن به مینای دندان میشوند ( شایعاتی که درباره نوشابه های رژیمی که حاکی از سالم بودن مطلق آنهاست را زیاد جدی نگیرید )

2- کاهش مصرف اسنیکرهای منجمد یا همان شکلات های سفت ! بایستی به این نکته توجه داشته باشید که وقتی چیز سفتی را به ویژه با دندان‌ های جلو، گاز می ‌زنید، مسیر فشار می‌ تواند سبب ایجاد ترک در دندان شده و سیگنال‌ های درد را به مفصل گیجگاهی فک ارسال نماید. پس گاز زدن با فشار از اینگونه شکلات ها ، علاوه بر دندان‌ های شما، میتواند به ماهیچه ‌ها و رباط‌ ها نیز صدمه بزند. ( آرامش خود را موقع خوردن این نوع شکلات ها حفظ کنید ! )

3- بلال ، این محصول تابستانی خوشمزه را با حوصله و صرف وقت بیشتری نوش جان کنید ! یعنی چه؟
یعنی اینکه چون بلال دارای رشته‌ های ابریشمی میباشد و به راحتی نمیتوان به طور کامل آنها را از چوب ذرت جدا نمود ، احتمال تجمع غذای نرم ریشه ‌دار به هنگام جویدن در میان دندان‌ ها وجود دارد، که همین امر سبب آسیب رساندن به بافت لثه خواهد شد و راهکار مفید برای حل این مشکل این است که پیش از خوردن، دانه‌ های ذرت را از چوب آن جدا نمایید. ( با کمی حوصله ! )

4- نوشیدنیهای داغ را فراموش کنید ! تا کی باید این عادات بد غذایی را با خود همراه سازیم؟ اگر نمیدانید ، بدانید که نوشیدن چیزهای بسیار داغ به لایه ی سطحی پوست زبان و سقف دهان شما آسیب خواهد رساند، چرا که ما معمولا دردی بر روی زبان حس نمی‌ کنیم و از آنجاییکه ، زبان نسبتاً سریع بهبود می ‌یابد ، با هر بار نوشیدن یا خوردن و عبور غذا از روی این لایه ی بی ‌حفاظ، اعصاب زبان، آسیب وارده را با درد، مجدداً به ما یادآوری می ‌کند. ( خواهشا بگذارید به اندازه ی کافی خنک شود و بعد میل کنید )

5- جویدن یخ اکیدا ممنوع ! اگر به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می دهید، از جویدن تکه های یخ و یا شکستن پوسته سخت انواع بادام و … خودداری کنید، چراکه فشار ناشی از جویدن تکه‌ های یخ و یا شکستن پوسته های سخت انواع تنقلات به ماهیچه ‌های اطراف فک، سبب ایجاد احساس درد در هنگام باز و بسته شدن دهان و همچنین سبب ایجاد ترک‌ های بسیار ریز بر روی دندان‌ خواهد شد.

5 نکته ی کوتاه ولی کلیدی ، که امیدواریم رعایت کنید . ( ضمنا مسواک زدن منظم را هم از قلم نیاندازید )

مرتبط ها

قالب خبری