جدیدترین مطالب امروز

بهتر است در مصرف شیرینی ( طبیعی و یا مصنوعی ) دقت کنیم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

بهتر است در مصرف شیرینی ( طبیعی و یا مصنوعی ) دقت کنیم

شیرینی ها ازجمله مواد غذایی محسوب می شوند که کالری بسیاری در خود جای داده اند ؛ به نظر شما مصرف بی رویه ی این مواد غذایی پرطرفدار چه تأثیراتی می تواند داشته باشد ؟

شیرینی ها به دوسته تقسیم می شوند :

دسته ی 1 ـ شیرینی های طبیعی
دسته ی 2 ـ شیرینی های مصنوعی

شیرینی های طبیعی ، موادی مانند کشمش ، پرتغال ، انجیر و یا خرما هستند و یا به طور کلی ، موادی که به طور طبیعی به وجود آمده اند .

اما شیرینی های مصنوعی ، به شیرینی هایی گفته می شود که به دست انسان به وجود آمده است ، مانند : قند ، آدامس ، نبات و … ؛ شیرینی های مصنوعی دارای ضررهای بسیاری هستند ، مضراتی از قبیل : افزایش وزن ، افزایش فشار خون و….. ؛ که مصرف مداوم اینگونه شیرینی جات ، به هیچ وجه توصیه نمی شود .

در رژیم های متنوع غذایی ، شیرینی ها باید 7 تا 10 درصد کالری مورد نیاز یک فرد را با توجه به قد ، مصرف انرژی ، بیماری ، سن و جنسیت تأمین کنند ؛ این فرایند می تواند به کمک قندهای ساده و یا شیرینی ها انجام شود .

همیشه سعی کنید اولویت خود را برای انتخاب یک شیرینی مناسب ، از دسته ی اول که شامل موادی مانند : خرما ، انجیر ، شاه توت و موز است ، برگزینید ، زیرا این دسته به دلیل داشتن قند طبیعی در خود دارای هیچگونه ضرری نمی باشند و برای افرادی که دچار بیماری هایی نظیر دیابت هستند هم می تواند مورد مصرف قرار گیرد .

یکی از مهمترین نکاتی که برای مصرف شیرینی ها ( طبیعی و یا غیرطبیعی ) به مردم توصیه می شود این است که هیچ وقت شیرینی ها را به عنوان وعده های غذایی ، به مصرف نرسانید خصوصا زمان هایی که ناشتا هستید و یا به مدت طولانی مواد خورای به بدنتان نرسیده است ، عدم رعایت این نکته در طولانی مدت ، میتواند آسیب هایی به بدن شما وارد سازد .

مرتبط ها

قالب خبری