جدیدترین مطالب امروز

بلوغ زودرس در افراد چه پیامدهایی به دنبال دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

بلوغ زودرس در افراد چه پیامدهایی به دنبال دارد ؟

بلوغ زودرس یکی از مشکلات جنسی بشمار میرود که برخی کودکان به آن دچار شده و ناخواسته در معرض پیامدهای ناشی از این مشکل قرار میگیرند . در ادامه به پیامدهای بلوغ زودرس اشاره میکنیم .

بلوغ زودرس در دختران می تواند پیامدهای مضر روانی برای آن ها دربرداشته باشد و موجب بروز اختلالات روانشناختی در این سنین خواهد شود .

تیم تحقیقاتی دانشگاه کرنل آمریکا ، در این رابطه پژوهش های گسترده ای انجام داده است و به نتایج مهمی دست یافته است که درادامه خواهید خواند .

به گفته ی محققان ، دختری که در سنین پایین ، احتمالا در سن ۷ سالگی ، به بلوغ جنسی می رسد در معرض ریسک ابتلا به افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی که حداقل تا دهه ۲۰ زندگی اش ادامه دارد ، است .

جین مندل ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کرنل آمریکا ، در این باره می گوید : ” دخترانی که نسبت به همسن و سال های خود زودتر به بلوغ جنسی می رسند در طول دوره نوجوانی بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات روانشناختی هستند ”

در این مطالعه ، تیم تحقیق وضعیت حدود ۸۰۰۰ دختر جوان را تا اواخر دهه ۲۰ سالگی بررسی کردند .

مندل در ادامه می افزاید : ” دخترانی که به بلوغ زودرس دچار می شوند با علائم افسردگی بیشتر و رفتار ضداجتماعی بیشتر در مقایسه با همسن و سال هایشان مواجه هستند .

به گفته ی وی ، ” تحقیقات دیگر نشان می دهد چاقی و قرارگیری در معرض موادشیمیایی مختل کننده غدد درون ریز هم در این زمینه نقش دارند . این گونه مواد در مواد پلاستیکی و مواد ضداشتعال یافت می شوند ”

محققان تاکید می کنند با وجودیکه هنوز دلیل بلوغ زودرس کاملا مشخص نیست ، اما مطالعه جدید نشان می دهد که پیامدهای آن همچنان تداوم خواهد داشت .

منبع : مهر

مرتبط ها

قالب خبری