جدیدترین مطالب امروز

بلوبری و خواص گوناگون این میوه در سلامت افراد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

بلوبری و خواص گوناگون این میوه در سلامت افراد

مقاله ای دیگر از عطاری یک جم و پرداختن به میوه ای سلامت بخش ، تحت عنوان بلوبری . میوه ای که خواص آن ، حتما برای شما جالب توجه خواهد بود .

بلوبری ، نوعی میوه می باشد که بومی شمال کشور آمریکاست ؛ این میوه ، طعمی شیرین دارد و از نظر شکل ظاهری ، شبیه به توت و به رنگ آبی تیره و یا بنفش می باشد .

این میوه در حوزه ی طب ، دارای خواص گوناگون و جالب توجهی است که اگر کسی این خواص را بداند و با اهمیت آنها آشنایی داشته باشد ، به طور حتم ، مصرف بلوبری را در سبدغذایی خود قرار خواهد داد .

با مصرف این میوه ، میتوانید سلامتی خود را در حوزه هایی که در ادامه خواهید خواند ، بیش از گذشته تضمین کنید .

حال بد نیست که به سراغ خواص بلوبری در حوزه های مختلف برویم :

1- یکی از خاصیت های بلوبری ، مقابله با روند پیری می باشد ، شما با مصرف این میوه ، میتوانید روند پیری خود را کمی به تأخیر بیاندازید !

2- بلوبری به دلیل ترکیباتی که دارد ، باعث تقویت شبکیه چشم شده و در نتیجه به بهبود بینایی نیز کمک می کند .

3- مصرف بلوبری ، حتی برای تقویت حافظه نیز مؤثر است .

4- پیشگیری از ریسک ابتلا به سرطان و همچنین کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نیز از دیگر خاصیت ها و ویژگی های جالب توجه میوه ی بلوبری می باشد .

5- از آنجاییکه بلوبری سرشار از مواد آنتی اکسیدانی است ، می تواند به پیشگیری از تأثیرات آلزایمر ، نظیر : کاهش مهارت های شناختی و حافظه هم کمک کند .

6- و در نهایت این میوه ی پرخاصیت ، به دلیل اینکه حاوی ترکیباتی به نام آنتی سیانوسید نیز می باشد ، باعث تقویت رگهای خونی شده ، درنتیجه جریان خون را بهبود می بخشد و می توان از آن در درمان اختلالات چشمی ، نظیر : رتینوپاتی دیابتی ، آب مروارید و همچنین آب سیاه استفاده نمود .

مرتبط ها

قالب خبری