جدیدترین مطالب امروز

برگ و ساقه ی سیب زمینی منبعی برای تجمع مخدر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

برگ و ساقه ی سیب زمینی منبعی برای تجمع مخدر

سیب زمینی بخش ریشه ی نوعی سبزی است که از جمله بارزترین ویژگی های آن نشاسته ی فراوان موجود در آن می باشد ، برگ و ساقه ی این گیاه سمی بوده و محل تجمع مخدر است

سیب زمینی گیاهی گرد در رنگ های مختلف است که البته اکثر افراد با گونه ی سیب زمینی زرد آشنایی دارند ، از بارزترین ویژگی های سیب زمینی نشاسته ی فراوان این گیاه است ، جالب است بدانید به دلیل گلدار بودن سیب زمینی و همچنین برخی ویژگی های مشترکی که این گیاه با سبزی ها دارد ، سیب زمینی زا نوعی سبزی هم می دانند .

اگر بخواهیم از سیب زمینی به عنوان سبزی یاد کنیم باید گفت سیب زمینی سبزی است که بر خلاف دیگر اعضای خانواده ی بزرگ سبزی ها ، ساقه و برگ هایش قابل استفاده نیست و این به دلیل وجود نوعی سم است که در ساقه و برگ ها تولید می شود ؛ البته گاهی برای التیام زخم از برگ این گیاه استفاده می شود اما برای استعمال خارجی مناسب نمی باشد ؛ همچنین برای بهبود سوختگی می توان از سیب زمینی رنده شده استفاده کرد که در این صورت باید مسائل بهداشتی رعایت شود تا همین اقدام زمینه ساز عفونتی تازه بر روی محل سوختگی نباشد .

علاوه بر نشاسته ، ویتامین C نیز به وفور در سیب زمینی یافت می شود ، وجود ویتامین C باعث می شود سیب زمینی در استحکام بخشیدن به لثه ها مفید باشد و مانع خونریزی آن ها شود ؛ در این بین نباید بتاکاروتن را فراموش کرد ، اگر به خاطر داشته باشید بتاکاروتن ماده ای بود که زمینه ی ایجاد ویتامین A در بدن را فراهم می کرد و گفتیم که در هویج به مقدار زیاد یافت می شود .

سیب زمینی شرایطی را فراهم می کند که بدن بتواند سلول های جدید را تولید کند همین ویژگی سیب زمینی را اگر از زاویه ای دیگر مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت سیب زمینی از گیاهان جوان کننده است ؛ سیب زمینی همینطور باعث تقویت قلب ، پیشگیری از سرطان و تسکین دهنده ی درد است ، این سبزی در پیشگیری از سرطان از شیر هم پیشی گرفته است . در مواقعی که شخصی سرماخورده است معمولا برای تسکین درد گلو و بهبود وضعیت فرد ، سیب زمینی را آب پز کرده و به صورت گرم مصرف می کند تا نشاسته ی آن به گلو نشسته و درد را تسکین دهد .

پتاسیم ، آهن ، فسفر و منیزیم نیز در مواد معدنی موجود در سیب زمینی می باشند .

سیب زمینی علاوه بر فوایدی که برای مفاصل ، غضروف ها ، استخوان ها و رگ های خونی دارد با زیاد کردن ادرار باعث به کار افتادن کلیه ها می شود و مثانه و کلیه ها را به نوعی  تمیز کرده و برای آن ها مفید است . سیب زمینی همچنین باعث بالا رفتن میل جنسی می شود .

همانطور که گفتیم سیب زمینی در گونه ها و رنگ های مختلف تولید می شود ، اگر از بواسیر خونی رنج می برید از سیب زمینی قرمز استفاده کنید ؛ سیب زمینی قرمز را به صورت بریک در بیاورید و پس یک دوره مدفوع آن را به وازلین آغشته کرده و به صورت شیاف استفاده کنید ، این کار مرتبا انجام دهید تا شاهد نتیجه ی سریع و حیرت انگیز آن باشید .

مرتبط ها

قالب خبری