جدیدترین مطالب امروز

برنج پخته شده ای که در فضای آزاد مانده را مصرف نکنید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

برنج پخته شده ای که در فضای آزاد مانده را مصرف نکنید !

برنج پخته شده ای که در فضای آزاد مانده است میتواند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند ؛ به همین دلیل توصیه می شود از برنج پخته شده مانده در فضای باز استفاده نکنید .

هیچ وقت نباید از برنج پخته شده مانده در فضای آزاد استفاده کنید ، زیرا برنج مانده در خود میکروبی به اسم باسیلوس سرئوس دارد و باعث ایجاد استفراغ ، اسهال و تهوع شدید می شود .

در این مقاله قصد داریم به خطرات استفاده از برنج پخته شده مانده بپردازیم ؛ همراه ما باشید .

باید دقت داشت که هرگز نباید برنج پخته شده ای را که در فضای آزاد به‌ مدت چندین ساعت مانده است مصرف کرد چرا که در برنج مانده ، باکتری‌ ای به‌ نام “باسیلوس سرئوس” رشد می‌ کند که خطرناک است.

مواد سمی حاصل از این باکتری موجب گرفتگی عضلات، اسهال و تهوع شدید می‌شود.

در برخی از فرهنگ های غذایی در سراسر جهان، برنج وعده اصلی غذای روزانه افراد را تشکیل می دهد که در غذاهای چینی بیشترین استفاده را دارد. از آنجایی که بسیاری از وعده های غذای لذیذ و پر طرفدار ایرانی از برنج تشکیل شده همواره باید چگونگی نگهداری آن در نظر گرفته شود.

اصطلاح بسیار رایجی در میان ما ایرانی ها وجود دارد که گفته می شود زنان ایرانی برای درست کردن غذا عمدتا دست شان به کم نمی رود و همیشه اندکی بیشتر از میزان مورد نیاز خانواده غذا درست می کنند. البته در بسیاری از مواقع نیز این غذای باقی مانده در وعده های بعدی یا برای ناهار روز بعد اعضای خانواده در محل کار یا مدرسه مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که برنج یکی از اصلی ترین مواد غذایی در سبد کالای ما ایرانیان است بهتر است با اخیرترین پژوهش های علمی انجام شده در مورد این ماده خوراکی آشنا شده و آن را به کار گیریم.

همان طور که اشاره شد در بسیاری از مواقع پیش می آید که پس از مصرف یک وعده برنج مقداری از آن باقی می ماند و در دفعات بعدی و با گرم کردن مجدد آن مورد استفاده قرار می گیرد. «نشنال هلث سرویس» اخیرا در مورد سمی بودن اینگونه برنج پخته شده خبر می دهد و دلیل آن را حرارت دادن دوباره برنج نمی داند .

منبع : الف

مرتبط ها

قالب خبری