جدیدترین مطالب امروز

برنج سیاه و جذاب ترین فواید مصرف این ماده غذایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

برنج سیاه و جذاب ترین فواید مصرف این ماده غذایی

امروز قصد داریم درخصوص فواید مصرف برنج سیاه صحبت کنیم ؛ اگر دوست دارید با جذاب ترین خواص این ماده غذایی آشنا شوید ادامه این مقاله را از دست ندهید .

برنج سیاه جزو غلات است که با آنتی‌اکسیدانی که دارد بسیار فایده د ارد. پژوهش جدیدی تایید کرده است که یک قاشق سبوس برنج سیاه مساوی با ۱۰ قاشق برنج سیاه پخته – دقیقاً همان میزان آنتی‌اکسیدانی را دارد که تمشک‌های تازه دارند.

پروفسور ژیمین خو معتقد است که‌ تنها یک قاشق سبوس برنج سیاه نسبت به یک قاشق تمشک میزان بالاتری آنتی‌اکسیدان، اما با قند کمتر و فیبر و آنتی‌اکسیدان E بیشتر برای افزایش سلامتی دارد.

آنتی‌اکسیدان‌های آنتوسیانین برای افزایش قوت و سلامت دارای مزایای چندگانه‌ هستند از جمله :

از بین بردن مولکول‌های بنیادی مضرّ
محافظت از سرخرگ‌ها در برابر انباشت جرم‌دندان
محافظت در برابر آسیب‌ به DNA که باعث سرطان می‌شود

هرچقدر برنج سیاه‌ تر باشد بهتر است. برنج سفید از سبوس سالم سرشار از آنتی‌اکسیدان جدا شده که باعث می‌شود برنج سیاه بسیار مغذی شود. سبوس برنج قهوه‌ای دارای تراکم بالاتری از آنتی‌اکسیدان‌های حاوی گاما-اوریزانول است که باعث کاهش کلسترول شده و از بیماری قلبی جلوگیری می‌کند. از آنجایی که آنتی‌اکسیدان موجود در برنج سیاه قابل حل در آب است، می‌تواند به نقاطی از بدن برود که آنتی‌اکسیدان‌های قابل حل در چربی نمی‌توانند.

با مصرف برنج سیاه خلاق ‌تر شوید

با اضافه کردن این غذای عالی ارغوانی‌رنگ به رژیم غذایی‌تان می‌توانید خلاق‌تر شوید. این غذا طعمی تند و بادامی دارد که اثرش به هنگام جویدن معلوم می‌شود. اگر مزه‌ی آن کمی شبیه مزه‌ی خاک است، بهتر است مغز برنج را با پودری قاطی کرده و بر روی ماهی، گوشت و حتی پن‌کیک‌ها بپاشید. متخصصان توصیه می‌کنند که وقتی برنج سیاه می‌خرید، باید به نوشته‌ی « برنج سیاه سالم » در بالای لیست مواد اولیه‌ی آن دقت کنید تا از خلوص آن مطمئن شوید.

منبع : الودکتر

مرتبط ها

قالب خبری