جدیدترین مطالب امروز

بررسی ازدواج دوم و پادزهری برای دوام بیشتر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

بررسی ازدواج دوم و پادزهری برای دوام بیشتر

بسیاری افراد گمان می کنند ازدواج دوم بسیار راحت خواهد بود بنابراین با نادیده گرفتن یکسری نکات حیاتی اما سهل ، باعث از هم پاشیدن آن خواهند شد .

یک ازدواج به دلایل مختلفی ممکن است ناکام بماند ، شاید برسر اختلافی که طرفین آن را غیرقابل حل می دانند و یا فوت همسر و… ؛ بسیاری از خانم ها و آقایان مجددا ازدواج نکرده و زندگی خود را با مسئولیت های جدید ( مانند بزرگ کردن فرزند ) ادامه می دهند ؛ عده ای نیز ازدواج دوم خود را شکل می دهند و زندگی جدیدی را آغاز می کنند .

به نظر شما ازدواج دوم امری راحت بوده و با تجربیات فرد در زندگی قبلی بهتر به پیش خواهد رفت ؟

بله اما اگر از فرهنگ حاکم بر جامعه فاکتور گرفته شود و این تجربیات در مسیر صحیح مورد استفاده قرار بگیرد . ازدواج دوم برای خانم ها با توجه به فرهنگ جامعه کمی سخت تر است ( بهتر است هردوطرف رضایت خانواده های خود را کسب کنند ، هرچند که نیازی به آن نیست ) خصوصا اگر وی طلاق گرفته باشد ؛ موضوع با وجود یک فرزند نیز کمی پیچیده تر شده و مسائل مربوط به بچه نیز اضافه خواهد شد . در کنار تمام این ها اگر بحث مقایسه به میان بیاید احتمال ناموفق بودن ازدواج دوم وجود دارد ؛ بسیار دیدباز می طلبد که از تجربیات قبلی در مسیر نیل به سعادت در زندگی مشترک دوم استفاده شود . بنابراین حتی اگر تجربه ی طلاق داشته اید و در ازدواج دوم ، همسر شما رفتارهای مشابه همسر سابقتان دارد به هیچ وجه به دید منفی قضیه را نگاه نکنید و از همان ابتدا رفتارهای تند نشان ندهید ، برای راهنمایی بیشتر با نوع رفتاری که همسر شما دارد می توانید با یک روانشناس مشورت کنید .

بنابراین اگر میخواهید موفقیت در ازدواج دوم به اوج خود برسد :

اول اینکه تمام مشکلات خود در ازدواج سابق را حل کرده و وارد زندگی جدید خود نکنید .

دوم ، بهتر است هردونفر در وضعیتی مشابه قرار داشته باشند ، یعنی ازواج دوم را تجربه کنند .

اگر بحث طلاق به میان باشد :

در این صورت کار کمی دشوار خواهد شد ، چرا که اگر فرد مدیریت بحران را در وجود خویش داشت و می توانست وضعیت نابسامانی را بعد از شکل گیری به شکل خوب بازسازی کند مجبور به طلاق نمی شد ، وقتی شخصی از قدرت بیان مشکل و حل آن عاجز باشد ، خواسته یا ناخواسته مشکلات در ازدواج دوم هم مشاهده خواهند شد و بازهم حل نمی شوند ! تنها موضوعی که ممکن است در این میان مانع از طلاق شود ، ترس از شکست مجدد می باشد ، که این نوع ادامه رابطه قطعا حس خوشایندی نخواهد داشت و طرفین در آن احساس خوشبختی نخواهند کرد .

برای جلوگیری از شکست در ازدواج دوم و حداکثر تلاش برای دوری از تنش ها بهتر است :

– در نظر داشته باشید اگر همسر سابق شریک زندگی شما فوت شده باشد ، ممکن است یاد و خاطره وی گاه به سراغ شوهر یا زن شما بیاید . در این جا باید روش صحیح برخورد را از پیش بیاموزید .

– اگر وی مطلقه باشد ، حساسیت هایی ( مخصوصا از سمت خانم ها ) در ارتباط با رفتار و واکنش شما نسبت به همسر سابقتان وجود دارد . همچنین مسائل مالی به شکل جدی تری بیان می گردند چرا که مهریه ، فرزند احتمالی و هزینه های آن نیز وارد زندگی مشترکتان خواهد شد .

در نتیجه حتما تمام جوانب را پیش از هراقدامی در نظر بگیرید تا در حد امکان از آسیب های جدی در ازدواج دوم پیشگیری کرده و تجربه ی بهتری را از زندگی زناشویی داشته باشید .

مرتبط ها

قالب خبری