جدیدترین مطالب امروز

برترین فیلم های جشنواره سی و دوم فیلم فجر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

برترین فیلم های جشنواره سی و دوم فیلم فجر

در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، همانند سنوات گذشته، برترین فیلم های جشنواره با سیمرغ بلورین جشنواره راهی شدند.

فیلم رستاخیز به کارگردانی احمد رضا درویش، سیمرغ های موسیقی و فیلمبرداری گرفت : سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن به « استفان واربک » و بهترین فیلمبرداری به « حسین جعفریان » تعلق گرفت.
در بخش موسیقی متن: سهراب پورناظری برای فیلم «آرایش غلیظ»، مسعود سخاوت دوست برای فیلم «شیار ۱۴۳»، علیرضا کهن ‌دیری برای فیلم «میهمان داریم»، و پیمان یزدانیان برای فیلم «طبقه حساس» نامزدهای دیگر دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن بودند.
و در بخش فیلمبرداری نیز: محمد آلادپوش برای فیلم «میهمان داریم»، هومن بهمنش برای فیلم «امروز»، مرتضی غفوری برای فیلم «چند متر مکعب عشق» و علی ‌محمد قاسمی برای فیلم «همه چیز برای فروش» دیگر نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری بودند.

آذر شهدخت پرویز و دیگران جایزه بهترین فیلمنامه را برد : بهروز افخمی با فیلم آذر، شهدخت، پرویز و دیگران سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد، که در این میان، سامان سالور برای فیلم «تمشک»، پیمان قاسم ‌خانی برای فیلم «طبقه حساس»، مصطفی کیایی برای فیلم «خط ویژه» و حسین مهکام برای فیلم «برف» از دیگر نامزدهای دریافت سمیرغ بلورین بهترین فیلمنامه جشنواره سی و دوم فیلم فجر بودند.
بهروز افخمی بعد از دریافت سیمرغ بهترین فیلمنامه، گفت:« من آمده بودم برای برندگان دست بزنم و گفته بودند که به ما هیچ جایزه ای تعلق نمی گیرد. »
او پیشنهاد کرد که از سال های آینده فیلمنامه اقتباسی و اورجینال جدا شود.
همچنین گفتنی است که : در بخش بهترین فیلم دو سیمرغ داده شد؛ آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (به تهیه‌ کنندگی بهروز افخمی و سید جمال ساداتیان) سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره را از آن خود کرد.

« چ » حاتمی کیا جایزه نگاه ملی را برد
قرار بود اولین جایزه ویژه ریاست جمهوری امسال به یکی از فیلم های جشنواره فجر اهدا شود اما علیرضا رضاداد در ابتدای برنامه گفت:«امسال فیلم ها بررسی شد اما هیچ فیلمی برای جایزه ویژه ریاست جمهوری انتخاب نشد.»
در اختتامیه جایزه نگاه ملی به بنیاد سینمایی فارابی برای فیلم «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا اهدا شد.
جعفری جلوه مدیر بنیاد سینمایی فارابی که این جایزه را دریافت کرد، گفت:«از تلاش های چمران و همرزمانش در لبنان و جبل عامل و جبهه های حق علیه باطل تشکر می کنم.»

«شیار ۱۴۳» و «خط ویژه» بهترین فیلم مردمی شد
«شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار و «خط ویژه» ساخته مصطفی کیایی سیمرغ بلورین فیلم های برتر از نگاه تماشاگران را از آن خود کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره فیلم فجر، محمد مهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما در اختتامیه جشنواره فیلم فجر با اعلام آرا مردمی، گفت: بیش از ۷۲ هزار رأی اخذ شده این آرا در ۴۰۹ نوبت نمایش طی ۱۱ روز برگزاری جشنواره پنج فیلم به شرح زیر رتبه های اول تا پنجم را کسب کردند.
« شیار ۱۴۳ » ۳۱/۳ ، « خط ویژه » ۳۰/۳ ، « عصبانی نیستم! » ۱۶/۳ ، « چ » ۱۵/۳ و « قصه ها » ۱۳/۳
او یادآور شد: به دلیل فاصله اندک دو فیلم شیار ۱۴۳ و خط ویژه در کسب آرای مردمی این دو فیلم سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران تعلق می گیرد.

مرتبط ها

قالب خبری