جدیدترین مطالب امروز

برای مو های رنگ شده از ضد آفتاب استفاده کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

برای مو های رنگ شده از ضد آفتاب استفاده کنید

مو های رنگ شده نیز برای شادابی و لطافت به مراقبت های خاصی نیاز دارند ، به عنوان مثال استفاده از شامپو و نرم کننده هایی که در آن ها ضد آفتاب بکار رفته است .

رنگ کردن مو یکی از کار های لذت بخش برای خانم ها است ، اما یکی از نگرانی هایی که با آن مواجه هستند مراقبت از مو های رنگ شده می باشد . اینکه از چه رنگ مویی استفاده کنید تا عوارض کمتری را در پی داشته باشد از جمله مواردی است که جای بحث دارد و اکثر خانم ها مارک ثابتی را مورد استفاده قرار می دهند ؛ اما چگونه از مو های رنگ شده ی خود مراقبت کنیم ؟

از جمله مشکلاتی که اکثر خانم ها پس از رنگ کردن مو های خود با آن مواجه هستند ، حالت خشک مو و همچنین تغییر رنگ سریع مو است ( ماندگاری رنگ ) ؛ گره هر دو مشکل با یک راه حل ساده باز می شود ، شامپو مخصوص مو های رنگ شده . شامپو هایی که مخصوص مو های رنگ شده در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی عرضه می شوند اکثر دارای نرم کننده هستند و باعث می شوند حالت خشک و زبر مو های رنگ شده از بین برود ، مو راحت تر شانه شده و کمتر آسیب ببیند ، همچنین دارای موادی هستند که باعث تثبیت رنگ مو شده و از تغییر رنگ سریع آن در مقابل نور خورشید جلوگیری می کنند ، این ماده ی بکار رفته به نوعی ضد آفتاب مناسب برای مو های رنگ شده به شمار می رود .

رنگ کردن مو به دلیل شیمیایی بودن رنگ ها ( حتی رنگ های گیاهی نیز به مرور زمان آسیب رسان هستند ) باعث آسیب رسیدن به خارجی ترین سطح مو می شود ، این آسیب خود را به شکل خشک شدن مو ها ، شکستگی در سطح مو ، مو خوره و… نشان می دهد ؛ شامپو هایی که مخصوص مو های رنگ شده هستند به دلیل نرم کننده ای که دارند ، باعث شفاف ، نرم و شاداب شدن سطح خارجی مو ها شده و آن را از آسیب های احتمالی حفظ می کنند .

به طور کلی ، مو های رنگ شده و مو هایی که اعمال زیبایی زیاد بر روی آن ها انجام می شود ( نظیر فر یا صاف کردن مو ، بی رنگ کردن و… ) بیشتر آسیب دیده و دچار خشکی ، مو خوره و انواع ناراحتی های مربوط به مو می شوند . حتی استفاده از شامپوی مخصوص مو های رنگ شده هم دلیل بر استحمام مدام و پی در پی نمی شود چرا که شستشوی بیش از حد خود عامل تصلی آسیب رسیدن به مو است .

در فواصل بین رنگ کردن مو هایتان می توانید از اسپری های مخصوص مو های رنگ شده نیز استفاده کنید ، اسپری ها و تقویت کننده های کمکی باعث می شود چربی و آب مورد نیاز مو ها تامین شده و به اصطلاح مو ها جانی تازه بگیرند .

در صورتی که نرم کننده ی مناسبی انتخاب نکرده اید جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، زیرا اثر نرم کننده ها تنها بر سطح خارجی مو می باشد و با یک حمام ساده تاثیر آن از بین می رود ؛ اما همیشه سعی کنید با توجه به نازک یا ضخیم بودن مو های خود ، شامپو و نرم کننده ی مناسب را انتخاب کنید ؛ اگر مو های آسیب دیده ندارید می توانید از شامپو های حاوی نرم کننده استفاده کنید ولی اگر مو هایتان آسیب دیده است بهتر است شامپو و نرم کننده را مجزا تهیه کنید .

در کل مهم ترین اقدامی که برای حفظ سلامت مو های رنگ شده باید انجام داد ، رعایت تعادل در استفاده از سشوار ، حمام ، رنگ های دائمی و… همچنین استفاده از شامپو ها ، نرم کننده ها و تقویت کننده های مناسب می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری