بخور دادن پوست از ساده ترین راه های دستیابی به زیبایی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 30, 2016
بخور دادن پوست از ساده ترین راه های دستیابی به زیبایی

رعایت دو نکته به داشتن پوستی زیبا کمک می کند : باز بودن منافذ پوستی ، جلوگیری از تغذیه بد پوست ( مانند آرایش کردن و… ) ، بخور دادن هر دو مورد را تحت پوشش قرار می دهد .

استفاده از بخور ( بخار آب ) ، از قدیمی ترین روش ها است و با کمی توجه به سبک گرمابه ها می توان به این مهم پی برد ؛ بخور توانایی پاکسازی عمیق پوست و باز کردن منافذ آن را دارد ، تا جایی که به مرور می تواند جوش های سرسیاه را از بین برده و پوست های مرده را هم از سطح پوست جدا کند .

چه وقت از بخور استفاده کنیم ؟

مدت هفته یکبار جهت آماده سازی پوست برای استفاده از انواع ماسک ها مفید می باشد ؛ تاثیر بخور را در پوست اطراف چشم به مرور زمان می توان به وضوح دید . تنها هزینه ای که باید برای استفاده از بخور متقبل شوید ، پاک کننده ای است که می خواهید استفاده کنید ، مابقی مواد شامل کتری آب ، حوله بلند و خودتان ! کاملا رایگان هستند ؛ البته این در مواردی است که نخواهید از پاک کننده های طبیعی برای بخور استفاده کنید .

روش صحیح بخور دادن :

سه لیوان آب را جوشانده و آن را در ظرفی نه چندان گود بریزید ، صورت را تا ظرف آب نیم متر فاصله داده و حوله را روی سر خود بیاندازید ، به گونه ای که زیر حوله ، محیطی کوچک از بخار آب ایجاد شود ؛ گرما نباید حالت سوزنده و آزاردهنده داشته باشد . پس از 5 تا 10 دقیقه عمل بخور دادن را متوقف کرده و جهت بسته شدن منافذ پوست ، صورت خود را با آب سرد بشویید ، در انتها می توان از یک مرطوب کننده استفاده کرد . اگر مطمئن هستید به گیاه خاصی حساسیت ندارید ، می توانید در آب بخور از قرص نعناع ، گیاه بابونه یا… استفاده کنید .

نکته ها :

گفتیم که چنانچه به گیاه خاصی آلرژی دارید ، از بخور ساده استفاده کنید ؛ این موضوع در خصوص افرادی که پوست حساس دارند نیز صدق می کند ، اگر پوست حساسی دارید ، پیش از بخوردادن با متخصص پوست مشورت کنید .

بخور دادن را باید به دفعات تکرار کرد ، اگر با یک یا دو جلسه آن را رها کنید احتمالا از نتایج حاصله خشنود نخواهید شد ، چرا که با خارج شدن مواد زیرپوستی ، لکه ها مشهود تر از قبل خواهند بود و برای مبارزه با آن لازم است بخور را مرتب و منظم انجام دهید . در کنار بخور دادن می توانید از یک ماسک جهت از بین بردن لک ها استفاده کنید ، مانند ماسک سیب و عسل .

بخور سرپایی !

وقتی همه چیز یک نسخه سرپایی دارد چرا بخوردادن نداشته باشد !؟ برای اینکار ، یک پارچه آبگیر ، حوله ، حتی لیف تمیز را با آب ولرم کرده و روی صورت خود قرار دهید ، این کار را هر 1 دقیقه به مدت 10 بار تکرار کنید تا زمانی معادل 10 دقیقه را ( با حرارت مناسب ) دربر بگیرد ؛ در این روش باید چندبرابر دقت را بالا برد زیرا در صورت داغی بیش از حد ، چربی چشم با سرعت بیشتری از بین خواهد رفت .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,