بخور دادن صورت و روش صحیح انجام این کار ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 22, 2019
بخور دادن صورت و روش صحیح انجام این کار ؟

بخور دادن صورت یکی از انواع روش های سالم سازی پوست صورت می باشد که در این مقاله با روش صحیح انجام اینکار بیشتر آشنا خواهید شد ؛ همراه ما باشید .

بخور دادن صورت ، بدین طریق است که آب و ماده گیاهی را در ظرفی ریخته ، بجوشانید و صورت خود را روی بخار آن بگیرید .
حوله ای را روی سر بیندازید تا بخار بیرون نرود .
10 الی 15 دقیقه سر را روی بخار آب نگهدارید و پس از بخور دادن صورت و پاک کردن پوست بوسیله یک پنبه تمیز پوست را با آب سرد بشوئید و تا یک ساعت از منزل خارج نشوید ، زیرا منافذ پوست باز شده دوباره دچار آلودگی های هوا می شود .

اگر جوشهای سر سیاه دارید می توانید بعد از بخور دادن صورت و نرم کردن پوست ، دستها را تمیز شسته و با یک پنبه تمیز آنها را فشار دهید تا خارج شوند و سپس با آب خیلی سرد در صورتی که پوستتان حساس نباشد و اگر حساس است با آب معمولی ، صورت خود را بشویید تا منافذ باز شده دوباره بسته و از بوجود آمدن جوش در منافذ باز شده جلوگیری شود .

برای بستن منافذ باز می توانید از آب لیموترش یا آب خیار استفاده کنید .

بجز بخور دادن صورت با آب یا آب گیاه برای تمیز کردن پوست ، استفاده از صابونهای بدون عطر و کرم های پاک کننده نیز توصیه می شود .

کسانی که دارای پوستهای چرب هستند روزانه 2 یا 3 مرتبه و کسانی که دارای پوست خشک هستند روزی یک بار می توانند صورت خود را با صابون بچه یا گلیسیرینه شستشو دهند و یا با کرم های پاک کننده تمیز نمایند .

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :