جدیدترین مطالب امروز

با چند ماسک روشن کننده پوست و معجزه آن ها آشنا شوید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

با چند ماسک روشن کننده پوست و معجزه آن ها آشنا شوید

عوامل بسیاری در جذابیت نقش دارند و یکی از آن ها پوستی شفاف و روشن است ، در این جا چند ماسک روشن کننده پوست با استفاده از مواد طبیعی را برایتان آورده ایم .

پوست روشن ، مشخص نبودن روزنه های پوست و… همگی عواملی هستند که در داشتن چهره ای جذاب به شما کمک می کنند ؛ از جمله مواردی که شما در رسیدن به این هدف یاری می کنند ، ماسک ها هستند و در این جا بحث ما ماسک روشن کننده پوست است . در ادامه برای شما چندین ماسک روشن کننده مختلف را آورده ایم تا در صورت در دسترس نبودن مواد هر یک از آن ها ، بتوانید از گزینه ی بعدی استفاده کنید .

اولین ماسک روشن کننده ما ترکیبی از چند ماده با مقادیر برابر است : پودر جوانه گندم ، روغن بادام شیرین و عسل . کافی است از هرکدام به اندازه یک قاشق غذاخوری با هم مخلوط کنید ؛ ماده ی شکلاتی به دست آمده ماسک روشن کننده شما است که می توانید دو تا سه ساعت آن را روی پوست خود نگهدارید .

ترکیب عسل و توت فرنگی دومین ماسک روشن کننده است که نسبت آنها 1 به پنج است ، یعنی در ازای هر قاشق غذاخوری عسل ، 5 عدد توت فرنگی له شده نیاز است . ماسک های آماده ی توت فرنگی و عسل ( و دیگر ماسک روشن کننده های معرفی شده در این مقاله ) به راحتی به صورت بسته بندی های تیوپی در بازار موجود هستند اما استفاده از مواد طبیعی و تازه عاری از هر ماده ی دیگری تاثیرات شگفت انگیزی به همراه خواهد داشت .

ماسک روشن کننده به سبک آشپزی روزمره !

حتما از نام گذاری ما متعجب شدید ؛ این ماسک روشن کننده هرچند بد بو اما تاثیر فوق العاده ای دارد ؛ مقداری آب پیاز را با اندکی آبلیموی تازه مخلوط کنید و این محلول بدبو را روی پوست خود بمالید ؛ به این ترتیب با ساده ترین موادی که در آشپزی روزانه استفاده می شود پوستی شفاف تر خواهید داشت .

ساده ترین مواد دیگر میوه ها و سبزیجات هستند ؛ خیار ، زردآلو ، سیب ، توت فرنگی و… همگی میوه هایی هستند که به صورت حلقه شده می توانند برای ماسک روشن کننده صورت مورد استفاده قرار بگیرند ؛ توجه داشته باشید که می توانید از آب یا له شده ی این میوه ها هم بهره ببرید اما برای نواحی اطراف چشم حتما باید حلقه شده بکار برده شوند . ژل درون برگ های آلوئورا نیز به این منظور قابل استفاده می باشد .

در کنار این ماسک ها از جوشانده ی جعفری ( یک قاشق غذاخوری جعفری و یک لیوان آب ) در ناشتا ، آب هویج به همراه کمی آبلیمو و یا آب کرفس بعلاوه ی کمی آبلیمو ( در هر تایم از روز ) به منظور شفافیت پوست می توان استفاده کرد .

ساده ترین راه برای تهیه مواد غیر مرسوم هر کدام از ماسک های ذکر شده ( مانند آلوئورا ، پودر جوانه گندم و… ) عطاری و سوپرمارکت ها هستند .

مرتبط ها

قالب خبری