جدیدترین مطالب امروز

با وزن بالا و قد بلندم دروازه بان هاکی خوبی خواهم شد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

با وزن بالا و قد بلندم دروازه بان هاکی خوبی خواهم شد !

ایده خوبی خواهد بود که یک دروازه بان چاق برای تیم هاکی در نظر گرفته و خیال خود را از ضربه هایی که به سمت دروازه می آیند راحت کنیم ، از نظر شما اینطور نیست ؟

ساده ترین ایده ای که در حفاظت از دروازه به ذهن کودکان می رسد ، پوشاندن کامل حجم دروازه است ؛ احتمالا این کار در ورزش هایی مانند هاکی به دلیل کوچک بودن دروازه ها خوب پاسخ بدهد ! اما آیا این روش جلودار بازیکنان حرفه ای خواهد بود ؟

ما از شخصی با 2 متر قد و 227 کیلو وزن ، همچنین یک بازیکن آماتور هاکی خواهش کردیم به زمین هاکی بیایند و در اثبات و یا رد این نظریه به ما کمک کنند . در مشاهدات عینی خود ، مشاهده کردیم که دروازه بان عظیم الجثه ما تنها 70 درصد از حجم دروازه را پوشش داده است . بازیکن ضربه می زد و توپ گل می شود ! در ادامه دروازه بان دراز می کشد تا احتمالا بهتر از دروازه خود مراقبت کند اما باز هم با توپی که گل می شود روبرو می شویم !

شرح آزمایش را از بازیکن و دروازه بان هاکی میشنویم :

بنابه تعریف دروازه بان ، وی در ضربه اول اصلا متوجه نزدیک شدن توپ هم نشده است ، درواقع توپ را ندیده است ؛ در پرتاب دوم هم نتوانسته عکس العمل سریعی از خون نشان دهد !

بازیکن آماتور هاکی در این خصوص اظهار دارد که گل کردن توپ ها در هیچ زمانی راحت تر از آن زمان نبوده است .

ما حتی در ادامه 2 فرد با وزن 227 کیلوگرم را در دروازه قرار دادیم و باز هم بازیکن آماتور موفق می شود توپ را در زمین هاکی گل کند ! این در حالی است که 90 درصد دروازه با حجم این افراد پوشیده شده است .

چیزی که در بازی هاکی خصوصا دروازه بانی حرف اول را می زند سرعت ، چابکی و عادت داشتن چشم به حرکت توپ است .

اکنون فرض کنید در یک بازی هاکی اگر با یک ضربه زن حرفه ای رو به رو باشیم چه خواهد شد ! احتمالا تنها زمانی توپ گل نمی شود که بازیکن از قصد توپ را به دروازه بان بزند !

مرتبط ها

قالب خبری