جدیدترین مطالب امروز

با معده خالی چه کارهایی نباید انجام داد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

با معده خالی چه کارهایی نباید انجام داد ؟

شاید عده ای بر این باور باشند که فقط انجام برخی کارها با معده پر ، می تواند به سلامتی آسیب بزند ، ولی جالب است بدانید با معده خالی نیز نباید یک سری از کارها را انجام داد !

اغلب افراد دوست دارند روز خود را با یک فنجان قهوه یا چای داغ شروع کنند، بدون دانستن این واقعیت که ممکن است باعث اسیدیته شود. خوب بر اساس نتایج مطالعات این یک عادت است که باید آن را برای فردایی سالم تر تغییر داد.

بر اساس اظهارات کارشناسان حوزه بهداشت برخی کارها را هرگز نباید با معده خالی یا زمانی که مدتی غذا نخورده اید انجام دهید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد :

1- هرگز داروهای ضد التهاب مصرف نکنید
داروها به طور معمول نباید با معده خالی مصرف شوند به ویژه هنگامی که داروهای ضد التهابی هستند. در صورت وجود توصیه های غذایی قبلی با پزشک خود درباره این موضوع مشورت کنید.

2- هرگز نخوابید
بین آخرین وعده غذایی خود و زمان خواب باید دو تا سه ساعت فاصله باشد، اما این بدان معنا نیست که احساس گرسنگی را در حالت چرت زدن قرار دهید بلکه می توان قبل از خواب یک لیوان شیر یا یک عدد سیب میل کنید.

3- هرگز الکل مصرف نکنید
نوشیدن الکل با معده خالی بیشتر آسیب وارد می کند زیرا میزان جذب الکل در بدن زیاد است که در نتیجه بر قلب، کبد و کلیه ها تاثیر می گذارد.

4- هرگز تصمیمی نگیرید
تصمیم گیری با معده خالی ممکن است عملکرد را تغییر داده که بعدها باعث پشیمانی شود.

5- هرگز تمرینات شدید انجام ندهید
ورزش با معده خالی ممکن است بر عملکرد شما تاثیر بگذارد به گونه ای که نتوانید به حداکثر پتانسیل خود برسید زیرا بدن انرژی کمتری احساس می کند، بنابراین بهتر است قبل از رفتن به باشگاه میوه و آجیل بخورید.

6- هرگز بحث نکنید
با معده خالی هنگام عصبانیت ذهنیت درستی ندارید که می تواند با ذهن و قوه تفکر تداخل داشته باشد و باعث تشدید اوضاع شود.

7- هرگز مذاکره نکنید
اگر از نظر سوخت رسانی به بدن کم کاری می کنید نمی توانید مذاکرات را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

8- هرگز مواد غذایی نخرید
خرید مواد غذایی با معده خالی یک اشتباه بزرگ است. این کار باعث خرید بیش از نیاز می شود و خواهید دید که در انتخاب میان وعده های ناسالم به جای مواد غذایی سالم نیز دچار اشتباه می شوید. در نهایت مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و قند بالا را انتخاب می کنید.

9- هرگز آدامس نجوید
آیا اغلب در زمان جویدن آدامس مرتکب اشتباه می شوید؟ آیا آن را با معده خالی می جوید؟ اگر پاسخ شما بله است باید گفت این کار می تواند منجر به التهاب در معده شود، بنابراین هرگز آدامس را با معده خالی بیش از 10 تا 15 دقیقه نجوید.

10- هرگز قهوه مصرف نکنید
نوشیدن قهوه با معده خالی توصیه نمی شود. این کار نه تنها باعث سوزش قلب می شود بلکه منجر به بروز مشکلات گوارشی نیز می شود. اکثر افراد حتی بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه وعده صبحانه خود را حذف می کنند که این امر باعث تشدید شرایط می شود.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری