جدیدترین مطالب امروز

با دوستان فرزند خود ارتباط نزدیک تری داشته باشید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

با دوستان فرزند خود ارتباط نزدیک تری داشته باشید !

در اکثر مواقع ، شاید یک مشکل و سئوال مبهم برای خانواده ها در خصوص فرزندانشان وجود داشته باشد و آن ، عدم هیچگونه شناخت درستی ، نسبت به دوستان فرزند شان است .

از آنجاییکه اکثر انسان ها ، معمولا عادت ندارند و لزومی نمی بینند که راجع به دوستان خود با دیگران حرف بزنند و داشتن دوست را برای خود ، نوعی حریم شخصی می دانند ، پس نباید انتظار داشته باشید که فرزند شما ، از سیر تا پیاز خصوصیات و نوع زندگی دوستانش را با شما به اشتراک بگذارد . از طرفی شاید اصلا خود او هم چیز زیادی در این خصوص نمی داند !

متأسفانه برخی از خانواده ها فقط عادت به پرس و جو دارند و گاهی این پرس و جوها به قدری تکراری و خسته کننده می شود که نه تنها مؤثر واقع نخواهد شد و کاری از پیش نخواهیم برد ، بلکه روز به روز دیوار محکم تری را ، آنهم با دست خویش ، بین روابط خود با فرزندمان خواهیم ساخت . پس شاید وقت آن رسیده باشد که به جای پرس و جوهای خسته کننده و کارآگاهانه ، وارد عمل شویم و خودمان کاری کنیم تا با دوستان فرزند خود بیشتر آشنا شویم .

تعجب نکنید !!! منظور ما به هیچ وجه این نیست که برای شناخت بیشتر دوستان فرزند تان ، مثل کارآگاهان در تعقیب فرزند خود و دوستانش باشید و از این طریق بخواهید شناختتان را بیشتر کنید ، بلکه منظور ما روش ساده تر و کارآمدتر برقراری ارتباط است .

برقراری ارتباط ؟ بله . شما با این روش می توانید بدون اینکه وقت و انرژی بیهوده ای صرف کرده باشید ، دوستان فرزند تان را بهتر ، دقیق تر و با اطمینان بیشتری بشناسید .

چه عیبی دارد که شما هم با دوستان فرزند تان به واسطه ی ارتباط نزدیک تر خانوادگی آشنا شوید ؟ داشتن ارتباط نزدیک تر و رابطه های خانوادگی ، می تواند نقش بسزایی در این شناخت ها ایفا کند .

مثلا می توانید از فرزندتان بخواهید که خانواده ی دوستانش را برای صرف ناهار یا شام دعوت کند و یا با بهانه و دلیلی منطقی از او بخواهید که از طریق دوستش قرار ملاقاتی با پدر یا مادرش بگذارد تا اولین آشنایی بین شما و خانواده ی دوست فرزندتان صورت گیرد ، البته طوریکه فرزندتان احساس نکند که شما به او بی اعتماد هستید و … . ( این را هم در نظر داشته باشید که در این مواقع ، معمولا خانم ها بهتر می توانند از پس این کار برآیند . پس پیشنهاد ما اینست که حتی الامکان مادر خانواده ، این مسئولیت را بپذیرد )

در اینجا ، شاید برخی بگویند که همچین چیزی ممکن نیست و نمی شود که با همه ی دوستان فرزند خود رابطه ی خانوادگی داشته باشیم . بله کاملا حق با شماست و درست است ، ولی بایستی این را در نظر داشته باشید که مقصود ما این نیست که شما با تک تک دوستان فرزند تان ارتباط خانوادگی داشته باشید ، بلکه منظور ما ، ارتباط با دوستان صمیمی و افرادی که بیش از دیگران با آنها در ارتباط است ، می باشد ، زیرا هر انسانی ممکن است تعداد زیادی دوست داشته باشد ، ولی دوستان صمیمی اش زیاد نیستند ، دوستانی که حرف آنها برایش سند و یا حتی الگوی رفتاری است .

پس اول ارتباط نزدیک تری با فرزند خود برقرار کنید و دوستان صمیمی فرزندتان را بشناسید و بعد راهکاری که گفتیم را برای آنها پیاده سازی کنید .

مرتبط ها

قالب خبری