جدیدترین مطالب امروز

با دانستن این نکات در میهمانی های عید باکلاس ظاهر شوید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

با دانستن این نکات در میهمانی های عید باکلاس ظاهر شوید

روابط اجتماعی برای هرفردی مهم است ، اگر می خواهید در میهمانی های عید که از جمله زمان های مهم برای رویارویی اقوام هستند با کلاس ظاهر شوید در این شماره با ما همراه باشید .

میهمانی رفتن با توجه به شرایط هر بازدید ، آداب خاصی را می طلبد ؛ با دانستن اکثریت شرایطی که ممکن است در یک میهمانی برای شما ایجاد شود و رعایت یکسری نکات پیرو آن می توانید در بین اقوام با کلاس تر و معاشرتی تر ظاهر شوید .

زمانی که برای اولین بار به منزل شخصی دعوت می شوید چه کاری لازم است انجام دهید ؟

اگر برای نخستین بار است که منزل شخصی میهمانی می روید ، بهتر است یک هدیه خریداری کنید ، این خرید را اصطلاحا خانه نویی می گوییم ؛ هدیه را با توجه به توان خود خریداری کنید و اصلا نیاز نیست متحمل فشارهای زیاد مالی شوید ، ولی در نظر داشته باشید خرید ظروف ، گلدان و نظایر این اجناس برای خانه نویی عمومیت بیشتری دارند . هنگامی که به منزل شخص مورد نظر می رسید به در و دیوار خیره نشوید ( تعجب را در نگاه خود کنترل کنید ) ، مسیر مستقیمی را در نظر گرفته و به پیش بروید . اگر دیدار اول شما در رستوران و نظایر این محیط صورت می گیرد ، حتما اندکی خود را در منزل با خوراکی تغذیه کنید تا در دیدار اول با میل زیاد و شتابزده غذا نخورید .

اگر شرایط پذیرایی مهمان را در منزل ندارید :

معمولا میهمانی دادن برای افراد مجرد با دردسرهایی همراه است ؛ ممکن است دوست شما متاهل باشد ( این مورد بیشتر در خصوص خانم ها صدق می کند ) و برای میهمانی دادن با مشکل مکان روبرو نباشد اما در عوض شما نتوانید وقت مناسبی را برای پذیرایی از وی در منزل پدری فراهم کنید و یا به علت مجرد بودن یکی از دوستان نزدیک ( این شرایط بیشتر متوجه آقایان است ) شما نتوانید در خانه از وی پذیرایی دوستانه ای به عمل آورید ؛ در چنین شرایطی میهمانی را در محیط های تفریحی و یا رستوران و… برگزار کنید ( بعد از صرف غذا در رستوران ، هنگام بلند شدن صندلی را به جای اولیه خود بازگردانید ) .

قدردانی از میزبان :

در طول میهمانی ، زمان های مناسبی را برای تشکر و قدردانی از میزبان در نظر بگیرید ، این زمان ها می توانند هنگام پذیرایی ، جمع آوری پیش دستی و… صورت بگیرد ؛ زمانی که میهمانی به پایان می رسد نیز تشکر و قدردانی را کمی با تشریفات بیشتر مجددا تکرار کنید . شایسته است در روز بعد جهت تشکر از زحمات میزبان با وی تماس تلفنی برقرار کنید .

هنگام صرف غذا :

هنگامی برای صرف غذا به یک میهمانی دعوت شده اید ، پیش از تعارف میزبان سر سفره یا میز حاضر نشوید ؛ همچنین بهتر است آغاز خوردن با خانم ها باشد و آقایان پیش از خانم ها شروع به خوردن غذا نکنند . ( اگر میزبان هستید دقت کنید که میهمانی زمانی مناسبی برای گله کردن از قیمت اجناس به خصوص مواد خوراکی نیست ) .

هنگام خوردن این نکات را رعایت کنید :

در میهمانی از خوردن بلافاصله شیرینی ، میوه و… خودداری کنید ، بهتر است شربت ، چای ، میوه یا … را تا انتها نخورید . هنگام خوردن غذا اگر کمی با میزبان رودربایستی دارید از غذاهای دم دست استفاده کنید و برای تنوع از اشخاص درخواست نکنید دیس و ظروف خوراک را از یک سر سفره یا میز به شما برسانند .

برای وارد شدن به یک بحث :

اگر در یک میهمانی گروهی از افراد در نقطه ای تجمع کرده و به صحبت مشغول هستند ، بدون دعوت وارد جمع آن ها نشوید . درصورتی که عده ای در یک میهمانی در مورد موضوع علاقه شما ( که تسلط ویژه ای به آن دارید ) به بحث می پردازند ، اظهار نظر نکنید و اگر از شما نظر خواستند مانند کسی که متوجه موضوع نبوده است از فرد مورد نظر بخواهید موضوع بحث را برایتان توضیح دهد .

و در انتها اگر میهمانی ها زمانی را فراهم می کند که با افراد تازه ای آشنا شوید ، در پایان آشنایی از دیدار آن ها ابراز خوش وقتی کنید .

مرتبط ها

قالب خبری