با افراد فضول چگونه بایستی رفتار کنیم ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 7, 2019
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
با افراد فضول چگونه بایستی رفتار کنیم ؟

قطعا برای شما هم پیش آمده است که در جمع دوستان ، خانواده ، محیط کار و… افرادی فضول قصد آن را داشته اند که سر از کارتان در بیاورند ، در مقابل این افراد چه باید کرد ؟

کنجکاوی حدی دارد و اگر از اندازه خارج شود ، خصوصا از سمت کسی که رابطه نزدیکی با شما ندارد ، مانند همسایه ، لغت مناسبی که می توان برای آن در نظر گرفت فضولی است .

برای این که تا حدودی جلوی کنجکاوی افراد فضول را بگیرید ، قدم اول را باید خودتان بردارید و آن این است که بیش از حالت عادی با افراد فضول رسمی باشید تا خود را محق سوال پرسیدن در زمینه های شخصی و شما را ملزم به پاسخگویی ندانند .

اما آیا به نظر شما یک شخص فضول به این راحتی ها دست از سرتان برمی دارد ؟! اگر پاسختان مثبت باشد احتمالا هنوز با چنین شخصی روبه رو نشده اید .

یکی از راهکارهایی که یک جم در رویارویی با افراد فضول به خوانندگان خود پیشنهاد می کند ، سپردن مسئولیت به افراد فضول است !

مسئولیت در هر سنی معجزه می کند ، در سنین کم ، برای کنترل یک بچه بازیگوش بهترین راه سپردن یک مسئولیت به کودک است ؛ در سنین بالاتر و برای مقابله با مشکل فضولی نیز این راهکار جواب می دهد !

کافی است به شخص فضول یک مسئولیت بدهید و از او چیزی طلب کنید ، به عنوان مثال از همسایه ای که برای فضولی در یک روز تعطیل که مهمان هم دارید به منزل شما آمده بخواهید چند صندلی یا… را در آن روز به شما قرض دهد ؛ دفعه بعد به بهانه تعداد شعله های کم گازتان از وی بخواهید یکی از قابلمه های غذای شما را روی اجاقش جای دهد تا گرم بماند و…

اگر دوست یا همکار فضول دارید ، در هربار دیدار که از شما سوال های بیش از حد می پرسد از او بخواهید لطفی در حق شما کند ، به عنوان مثال شیفت شما را بایستد ، مبلغی را به شما قرض دهد تا در اولین فرصت به او برگردانید و…

از آن جایی که این مثال در مورد خیلی از اشخاص صدق می کند ( من معمولا طوری کار ها را انجام می دهم که کار نکردنم را ترجیح بدهند ) ، این اشخاص فضول دیگر سر راه شما سبز نخواهند شد چه برسد از شما سوال های شخصی بپرسند !

دیگر به جای آن که شما از دیدار با آن ها گریزان باشید ، این افراد فضول هستند که از دید شما پنهان خواهند شد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , , , ,