جدیدترین مطالب امروز

با اصلاح روش تغذیه ی اشتباه ضامن سلامت خود باشید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

با اصلاح روش تغذیه ی اشتباه ضامن سلامت خود باشید

روش تغذیه اشتباه باعث چاقی می شود و شخص اصطلاحا می گوید با آب خوردن هم چاق می شوم . با تغذیه ی صحیح ضامن سلامت خود باشید و در طول حیات سالم زندگی کنید .

بعضی از افراد استعداد چاقی دارند ، به اصطلاح آب هم که می خورند چاق می شوند ؛ علت این امر گاهی روش تغذیه ی خود افراد است ، به عنوان مثال کسی که بیسکوییت می خورد و پشت سر آن آب می نوشد خب طبیعتا دچار ورم معده خواهد شد ، این مورد حتی در مورد غذا خوردن هم صدق می کند ، ویا در مواردی شخص بدون خوردن صبحانه ، ناهار را هم دیر می خورد و حجم غذایی که وارد معده می کند به جبران صبحانه و ناهار و شام است ؛ با دانستن چند نکته ی ساده در روش تغذیه و اصلاح عادات بد گذشته حتی افرادی هم که به قول خودشان با خوردن آب چاق می شوند هم راضی خواهند شد .

قبل و بعد از وعده های غذایی نوشیدنی نخورید ، حداقل نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از غذا خوردن نوشیدنی را وارد معده ی خود بکنید ، چرا که مایعات حجم غذای درون معده را زیاد کرده و علاوه بر ورم معده باعث می شود در وعده های بعدی ، معده حجم بیشتری داشته باشد .

فاصله های غذایی را تنظیم کنید ، از روش های تغذیه ی صحیح ، روش هایی است که تمام وعده ها ( صبحانه ، ناهار ، شام ) و حتی میان وعده ها صرف می شوند ، فاکتور گرفتن از وعده های غذایی خود می تواند باعث بروز مشکل بشود ؛ بین هر وعده ی غذایی 6 ساعت فاصله می تواند خوب باشد ، همچنین بین وعده ها از میان وعده های سبک مانند یک عدد میوه ، چند دانه مغز ، بیسکوییت و… استفاده شود .

روش تغذیه ی خود را به گونه ای تنظیم کنید که روزی حداقل یک مرتبه معده ی شما کار کند ، برخی افراد یبوست دارند و همین مزاج باعث می شود روده ها تخلیه نشده و شکم حالت ورم کرده داشته باشد ، هر شخص از روش تغذیه ای خود با خبر است و می داند با مصرف چه چیزی معده اش به خوبی کار می کند ، در صورتی که مشکل یبوست دارید ، با گنجاندن خوراکی های ملین در روش تغذیه ی خود ، یک گام مثبت دیگر بردارید .

اما از مهم ترین نکات ، پرهیز از مصرف غذاهای آماده است ، روش تغذیه ی سالم روشی است که مواد آن تازه باشد و به آرامی پخته شود ، در صورتی که غذاهای آماده با حرارت زیاد سرخ شده و حتی گاهی مواد مانده هستند ، همین روش تغذیه ی اشتباه می تواند مشکلاتی را برای سیستم گوارشی بوجود بیاورد که بعد ها شخص مجبور به مصرف دارو های شیمیایی یا پرهیز غذایی شود .

روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید . آب تاثیر زیادی در روش تغذیه دارد ، گاهی از تشنگی احساس گرسنگی کاذب می کنیم و بدون دلیل دوست داریم غذایی بخوریم ؛ شما اگر در منطقه ی گرمسیری زندگی نمی کنید باید روزی هشت لیوان آب بخورید و اگر استان محل سکونت شما از مناطق گرم است هم باید بیشتر از این مقدار آب بنوشید ، توجه داشته باشید چای ، آب میوه ، نوشابه و… هیچکدام نمی تواند جایگزین آب شوند .

مهم ترین نکته در تغذیه ی سالم ایجاد فاصله ( حداقل 4 ساعت ) بین شام و خواب است ؛ در کنار اصلاح روش تغذیه می توانید با گنجاندن ورزش در برنامه ی روزانه ی خود ، ضامن سلامت خود باشید .

تغییراتی که بر شمرده شد ، تغییراتی جزئی اما تاثیرگذار هستند که رعایت آن ها با توجه به عادات تغذیه ای که از قبل وجود داشته مشکل است ، روش تغذیه ی خود را اصلاح کنید و سعی کنید به سالم مانده بدن خود کمک کنید .

مرتبط ها

قالب خبری