باکرگی و روش های تشخیص آن در پسران و دختران

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 4, 2019
باکرگی و روش های تشخیص آن در پسران و دختران

باکرگی برخلاف باور عده ای که تصور می کنند مختص به دختران است ، به پسران نیز اطلاق می شود ؛ در این مقاله به روش های تشخیص باکرگی در پسران و دختران میپردازیم .

در کشورهای اسلامی، باکرگی و نداشتن رابطه جنسی قبل ازدواج بسیار حائز اهمیت است ، بخصوص در کشور ما ، که عمده افراد جامعه ، اعتقاد بسیاری به باکرگی دارند ، به ویژه باکرگی در دختران .

باکره به معنی دست نخورده بودن است و در زبان عامه به شخصی که رابطه جنسی را تجربه نکرده باشد باکره گفته میشود.

روش های تشخیص متعددی درخصوص باکرگی ، بویژه در مورد دختران وجود دارد که در ادامه بحث در مورد هر یک به طور کامل توضیح میدهیم.

باکرگی در پسران :
در حال حاضر روش های تشخیص متعددی برای تشخیص باکرگی مردان ذکر شده است : مانند وجود خط پشت زانو ، سفت بودن محل ختنه، توانایی پسر در پاشیدن ادرار خود بالاتر از سیمی که یک متر از زمین فاصله دارد و نهایتا داشتن نقطه های سرخ رنگ در قسمت فوقانی و داخلی گوش ، اما روش های ذکر شده علمی و اصولی نیست ؛ به عبارت دیگر ، باکرگی مردان را نمی توان با هیچ روشی تشخیص داد.

گاهی رفتار یک مرد در اولین رابطه جنسی گویای نداشتن رابطه جنسی میباشد . مثلا اینکه یک مرد در اولین رابطه خود دچار زودانزالی شود یعنی کمتر از 2 دقیقه دخول به ارگاسم برسد یا اصلا بدون دخول ارضا شود. البته این موارد در مورد همه مردان صادق نیست.

باکرگی در دختران :
اولین و مهمترین روش تشخیص باکرگی دختران سالم بودن پرده بکارت است ( پرده بکارت یک لایه نازک مخاطی است و حدودا در یک سانتی متری دهانه واژن قرار دارد. پرده بکارت عمدتا در اولین نزدیکی دچار آسیب میشود )

پرده بکارت انواع زیادی دارد که تشخیص نوع آن به عهده ماما و یا پزشک شما میباشد . بهتراست خودتان تصمیم به معاینه، تشخیص نوع و سالم بودن پرده بکارت نگیرید چون ممکن است بدتر به آن آسیب بزنید.

در تشخیص باکرگی ، ارتجاعی یا غیرارتجاعی بودن پرده بکارت مهم است.

پرده بکارت غیر ارتجاعی در اثر اولین نزدیکی دچار احساس سوزش و پارگی میشود و خونریزی میدهد. در چند روز اول بعد از نزدیکی محل پارگی قرمز و ملتهب و بعد کبود رنگ است و به مرور زمان بافت تازه جایگزین آن میشود.این به این معناست که بعد از گذشت سه هفته از زمان رابطه امکان حدس زدن زمان رابطه وجود ندارد.

در پرده بکارت ارتجاعی همانطور که از اسمش مشخص است پرده هنگام نزدیکی حالت کشسانی دارد و دچار پارگی نمیشود. اما این موضوع دلیل بر عدم تشخیص باکره و غیر باکره نمیباشد. پزشک و یا ماما هنگام معاینه به جز پارگی پرده موارد دیگری را نیز بررسی میکند.

لبه پرده در یک خانم باکره حالت تیز و اصطلاحا شارپ دارد اما در اثر نزدیکی مکرر لبه ها حالت تیزی خود را ازدست داده و صیقلی میشوند. شل بودن و چین خوردگی پرده بکارت حتی بدون وجود پارگی به معنی عدم باکرگی است.

در یک دختر باکره سوراخ پرده بکارت بیش از اندازه بزرگ نمیباشد.

در پرده ارتجاعی شکل ناحیه تناسلی ( پرینه ) و همینطور واژن تغییر میکند که در ادامه به آن میپردازیم.

دومین روش تشخیص شکل پرینه است

وقتی یک خانم تا به حال نزدیکی ( دخول ) نداشته باشد دهانه واژن تنگ و به اصطلاح دست نخورده است در صورتی که در یک خانم متاهل شکل دهانه واژن کاملا تغییر کرده و حالت مدخوله دارد.

گاهی بزرگی لب های کوچک ناحیه تناسلی ( لب های داخل پرینه ) می تواند نشانه عدم باکرگی باشد . اما آقایان توجه کنند که صرف بزرگی لب های داخلی بدون داشتن هیچ یک از علایم دیگر به معنی عدم باکرگی نیست.

به هر حال شکل ناحیه تناسلی هر فردی خاص خودش است همانطور که مثلا شکل دست هرکسی متفاوت است .

سومین روش تشخیص چین های واژن است

چین های واژن در یک دختر باکره به سمت بیرون روی هم قرار گرفته است در صورتی که در اثر نزدیکی این چین ها تغییر جهت میدهند.

در فرد باکره حین معاینه بکارت، نباید عمق واژن قابل دید باشد.

منبع : ماما سایت

اشتراک گذاری این مطلب در :