جدیدترین مطالب امروز

باوری غلط درخصوص روغن های گیاهی و عوارض ناشی از مصرف آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

باوری غلط درخصوص روغن های گیاهی و عوارض ناشی از مصرف آن

تا امروز باور اکثر افراد درخصوص مصرف روغن های گیاهی ، باوری کاملا متناسب با سبک زندگی سالم بود ، ولی امروز نکته ای را در این مورد خواهید دانست !!!

آیا تا به حال این سئوال را از خود پرسیده اید که مصرف انواع روغن های گیاهی چه تأثیراتی میتواند روی سلامتی شما داشته باشد ؟ یا اینکه چه آسیب هایی را به قلب و عروق شما خواهد زد ؟

مطمئنا شعاری که در یک جم ، در بحث سلامت و بهداشت همیشه به آن تأکید داشته ایم ، اینجا هم کارآمد است : ” تعادل در مصرف ، ضامن سلامت طولانی مدت “

طبق آخرین تحقیقاتی که در خصوص مصرف روغن های گیاهی انجام شده ، بازهم به این مورد تأکید شده است که مصرف بیش از اندازه و همیشگی روغن های گیاهی ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش خواهد داد .

شاید پذیرش این موضوع که روغن های گیاهی هم باعث به خطر انداختن سلامت قلب و عروق می شود ، کمی سخت باشد ، زیرا که پیش از این ، از روغن های حیوانی به عنوان دشمن سلامت قلب و بدن نام برده می شد ، روغن هایی که حذف آنها از سبد غذایی ضروری به نظر میرسید ، اما اکنون به نظر میرسد روغن های گیاهی که زمانی مدافع سلامت قلب انسان شناخته شده بودند هم حاوی چربی های ناسالمی هستند که میتواند کارکردهای قلب را به خطر بیاندازد .

البته این نکته را نباید فراموش کرد که استفاده از روغن های گیاهی درکوتاه مدت ، باعث کاهش کلسترول می شود ، ولی همانطور که در ابتدا هم اشاره شد ، مصرف بیش از اندازه و نامتعادل روغن های گیاهی در طولانی مدت ، نتایجی معکوس خواهد داشت ، به واقع پس از گذشت یک دوره ی طولانی مدت ، میان افرادی که مصرف کننده ی روغن های معمول و غیر گیاهی هستند با افرادی که روغن های گیاهی را مورد مصرف قرار میدهند ، تفاوت چندانی دیده نمیشود .

پس به توصیه ی دانشمندان و محققان : بهترین کار ، مصرف متعادل و توأمان ( البته به مقدار کم ) از هر دو نوع روغن ( معمولی و گیاهی ) می باشد که با اینکار سلامتی بیشتری را عاید قلب و عروق خود خواهید کرد .

مرتبط ها

قالب خبری