جدیدترین مطالب امروز

بافتنی و تأثیر این کار برای رسیدن به آرامش !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

بافتنی و تأثیر این کار برای رسیدن به آرامش !

آیا می دانستید یکی از راههایی که به کمک آن می توانید به آرامش برسید ، بافتنی کردن است ؟ در این مقاله قصد داریم درخصوص تأثیر بافتنی در رسیدن به آرامش بگوییم .

آیا به دنبال راهی برای درمان مشکلات روحی خود از جمله افسردگی هستید ؟
می توانید با کمک بافتنی به آرامش برسید !
اجازه دهید میله های بافتنی فکر و ذهنتان را مشغول خود کنند با سرگرم شدن با این وسایل هم افکار منفی را از خود دور کنید و هم برای اعضای خانواده لباس زمستانی تهیه کنید سالم ترین و کم خرج ترین تفریح برای آرامش مغز و اعصاب بافتنی است !

نتیجه مطالعه محققان دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند نشان می دهد که فعالیت در زمینه های خلاقانه ای همچون بافتنی ، قلاب بافی و یا پخت و پز تاثیری قابل توجه و مستمر بر سلامت روان دارد.

این مطالعه جدید نشان می دهد که فعالیت افراد در زمینه هر یک از انواع مهارت های دستی و سنتی همچون موسیقی، طراحی و یا خوشنویسی تاثیر مشابهی در زمینه تقویت روحیه دارد.

پژوهشگران نیوزیلندی 658 دانشجو را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که آنها روز پس از فعالیت در یکی از هنرهای دستی، نه تنها شادتر و آرام تر بودند که حتی انرژی بیشتری داشتند.

اثرگذاری فعالیت هایی همچون بافتنی و خیاطی کردن در کاهش استرس و سلامت روان یک یافته تازه نیست، اما نکته متمایز در تحقیق جدید این است که حس خوب متعاقب یک فعالیت خلاقانه، دوام دارد و به گفته دکتر تاملین کانر محقق ارشد این مطالعه، مشارکت در رفتار خلاقانه موجب افزایش شادی در روز بعد می شود و گرایش به نوآوری را در پی دارد.

منبع : ایرنا

مرتبط ها

قالب خبری