باسلوق و اطلاعاتی از این شیرینی اصیل ایرانی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 8, 2020
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
باسلوق و اطلاعاتی از این شیرینی اصیل ایرانی

باسلوق را می توان نوعی شیرینی با اصالت ایرانی دانست ! شیرینی که در ادامه قصد داریم اطلاعاتی درخصوص آن بیان کرده و از ارزش تغذیه ای آن بیشتر آگاه شویم .

باسلوق از اصیل ترین شیرینی های سنتی ایران است. خوشمزگی و احساس دهانی آن در حین جویدن بسیار لذتبخش و محرکی برای مصرف بیشتر است.

این شیرینی دلچسب مثل لرزونک، اما با قوام تر از آن است !

لرزونک را که می شناسید ؟ قدیم تر ها به ژله ، لرزونک می گفتند. شما هم اگر در حین خوردن یا سرو ژله، بافت آن را ببینید حتما متوجه حرکات ریز و موزون آن می شوید.

البته بافت ژله و باسلوق گرچه ژله ای است، اما از نظر ماهیت با یکدیگر تفاوت دارند.

ژلاتین ژله از تجزیه استخوان و غضروف های گاو که پروتئینی است به دست می آید، اما ژل باسلوق از جنس نشاسته غلات (کربوهیدرات) است و در مقایسه با ژله ای که از ژلاتین حیوانی تهیه شده باشد مواد مغذی و خاصیت درمانی ندارد.

نکته مهم دیگر آن که دوسوم هر تکه باسلوق را شکر تشکیل می دهد؛ یعنی شکر این شیرینی دو برابر نشاسته آن است و می تواند بسرعت قند خون را بالا برده و چاق کننده باشد.

البته برخی تهیه کنندگان برای آن که قوت و خوشمزگی باسلوق را نشان دهند یک مقدار گردو درون آن جاسازی کرده و این گونه ما را وسوسه می کنند؛ غافل از این که آن گردوی گول زننده در بیشتر موارد تلخ و کپک زده بوده و به واسطه دارا بودن سم آفلاتوکسین دشمن کبد ما می شود.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :