بازی های رایانه ای و بایدها و نبایدهای این نوع محصولات

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 1, 2018
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
بازی های رایانه ای و بایدها و نبایدهای این نوع محصولات

یکی از سرگرمی های پرطرفدار میان جوانان و نوجوانان در سرتاسر دنیا ، بازی های رایانه ای می باشد که در ادامه به بایدها و نبایدهای این نوع محصولات اشاره خواهیم داشت .

بازی های رایانه ای هیجان های زیادی را در کودکان و نوجوانان ایجاد می کنند اما سرگرم بودن به صورت طولانی مدت تاثیرات مخرب روانی زیادی روی آن ها میگذارد چگونه باید مراقب سلامت روانی آن ها باشیم ؟

بازی های رایانه ای در طول روز ( البته به میزان مناسب ) ، می تواند اثر کم اما مثبتی روی پیشرفت بچه ها بگذارد. دانشمندان متوجه شدند بچه هایی که یک ساعت در طول روز با کامپیوتر یا کنسول بازی می کنند ، شرایط بهتری دارند تا آنهایی که اصلا بازی نمی کنند ؛ اما بچه هایی که در روز بیش از 3 ساعت پای بازی های رایانه ای می نشستند ، کمتر از همه از زندگی شان راضی بودند .

این مطالعه با در نظر گرفتن میزان رضایت کودک از زندگی ، تعامل با دوستان ، تلاش آنها برای کمک به دیگران در سختی ها و … انجام شده است .

البته دانشمندان می گویند عواملی مانند محتوای بازی های رایانه ای یا شرکت والدین در این نوع از بازی ها ، احتمالا بیش از تعداد ساعات بازی اهمیت دارد و بیش تر روی سلامت روانی و اجتماعی کودک تاثیر گذار است .

نتیجه این تحقیق که روی 5 هزار کودک 10 تا 15 ساله انجام شده ، در مجله «Pediatrics» منتشر شده است .

منبع : سلامانه

اشتراک گذاری این مطلب در :