جدیدترین مطالب امروز

بادرنجبويه گیاهی برای درمان مشکلات خلقی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

بادرنجبويه گیاهی برای درمان مشکلات خلقی

بادرنجبويه را میشناسید ؟ میدانید چه خواصی دارد ؟ با مطالعه ی این متن کمی بیشتر با گیاه دارویی بادرنجبويه آشنا خواهید شد .

امروزه داروهای گیاهی هم ، برای درمان بیماریهای مختلف کاربرد دارند و چه بسا به دلیل عوارض پایین تر نسبت به داروهای شیمیایی ، شاید اگر درمان از طریق داروی گیاهی میسر باشد ، فرد بیمار تمایل بیشتری به استفاده از این داروها به جای نوع شیمیایی آنها داشته باشد .

در این مطلب ، شما با گیاهی با اسم بادرنجبويه آشنا میشوید ، گیاهی که برای درمان مشکلات خلقی کاربرد دارد و سالهای زیادیست که توسط پزشکان مشرق زمین مورد استفاده قرار میگیرد .

مصرف بادرنجبويه خواص دیگری نیز دارد که به عنوان مثال برای رفع سردرد با منشأ عصبی ، ضعف حافظه و خستگی روحی هم مفید به فایده است .

” وارنگ بو ” که نام دیگر بادرنجبويه است در طب عوام براي مصارفي از قبيل رفع دل پيچه ناشي از نفخ و تقويت معده نیز کاربرد دارد و از مصارف اصلي و ويژگي‌ های خاص آن، آرام كردن اعصاب و تقويت قلب است.

شکل مصرفی این گیاه میتواند به طرق مختلفی از قبيل اسانس ، عصاره روغني ، روغن ، پماد ، كمپرس و دم كرده باشد و مورد مصرف قرار گیرد .

اگر بخواهیم کمی درباره خواص شکل مصرفی اسانس این گیاه صحبت کنیم ، میتوان به آرام كردن درد معده با منشاء عصبي ، احساس چنگ زدگي در معده ، تپش قلب ، سردردهاي يك طرفه ، سرگيجه ، عصبانيت ، بي‌خوابي ، استفراغهاي دوران بارداري ، كم خوني دختران جوان ، درد عصبي دندان و رفع تندخويي در دختران جوان و زنان اشاره داشت و تأثیر بسیار زیاد بادرنجبويه را برای آنها مثال زدنی کرد.

گیاه بادرنجبويه تقریبا تمامی قسمتهایش در مصارف دارویی کاربرد دارد . به عنوان مثال میشود از برگ این گیاه گفت که بهترين دارو برای ناراحتی معده ی افراد نگران و مضطرب است.

همچنین میتوان كمپرس، پماد و روغن حاصل از اين گياه را نیز جهت دفع حشرات و درمان زخم نيش آنها و رفع تنش عصبي تجویز کرد .

ضمنا دم كرده بادرنجبويه نيز برای درمان حالت تهوع ، مراحل اول سرماخوردگي ، خستگي عصبي و افسردگي مفيد به فایده است .

مرتبط ها

قالب خبری