جدیدترین مطالب امروز

بادام تلخ ضامن زیبایی یا سلامت افراد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

بادام تلخ ضامن زیبایی یا سلامت افراد ؟

بادام تلخ را جزء کدام دسته باید قرار داد ؟ زیبایی یا سلامت ؟ شاید بد نباشد بدانید که بادام تلخ هم در زیبایی افراد تأثیرگذار است و هم در سلامتی نقش دارد !

همه ی ما در طول زندگی و گذر از دوران جوانی ، به دلیل تغییرات فیزیکی و هورمونی که در بدن اتفاق می افتد با پدیده ای با نام جوش برخورد کرده ایم که حال به نسبت شرایط بدنی و غدد هورمونی هر فرد ، این عارضه درجات مختلفی دارد که برای عده ای عادی و برای برخی کمی غیرعادی تر جلوه گر خواهد شد .

این بحث در میان بانوان کمی جدی تر میشود تا جاییکه برخی برای از بین بردن جوشهای صورت خود ، دست به اقداماتی میزنند که بعضا در آینده ممکن است نه تنها زیبایی را از آنها بگیرد بلکه سلامت آنها را نیز به خطر بیاندازد .

یکی از کاربردهای بادام تلخ ، درست همین جا نمایان خواهد شد که میتواند در بسیاری مواقع ( البته بستگی به شرایط فرد هم دارد ) مثمرثمر واقع شود .
شما میتوانید برای رفع جوش های صورت خود مقداري مغر بادام تلخ را له کرده و با کمي سرکه کهنه مخلوط نماييد و به محل جوشهاي خشک صورت بماليد که این کار علاوه بر فایده ی مذکور ، میتواند در درمان ساير امراض پوستي نظير جربی و خارش پوست نيز مؤثر واقع شود . ضمنا شما میتوانید از فواید روغن بادام تلخ هم استفاده کرده و با مالیدن آن به پوست این فواید را نصیب خود کنید.

یکی دیگر از کاربردهای زیبایی بادام تلخ ، رفع لک و پيس های پوست میباشد ، به اینصورت که بایستی مقداري از آن را نرم ، کوبيده و با روغن سرخه و سرکه خمير نمايید و بر محل لک و پيس پوست بمالید که هم در رفع اینگونه لک ها به شما کمک کند و هم در درمان بيماري برص اثر خود را به شما نشان دهد .
سومین اثر مثبتی که میتواند در زیبایی افراد بگذارد ، در بحث ریزش مو خودنمایی میکند . چنانچه 2 مثقال پوست فندق را بسوزانید و با 1 مثقال از رنده شده ی پياز عنصل مخلوط کنید و با نصف استکان روغن بادام تلخ آنرا آمیخته کنید و هرروز بمالید ، میتوانید در تقویت پیاز مو و جلوگیری از ریزش مو قدم مثبتی بردارید .

حالا شاید بهتر است کمی هم از تأثیر آن در سلامت افراد بگوییم :

چنانچه درگیر سردردهای کهنه هستید ، میتوانید چند بادام تلخ را بکوبيد و آنرا با سرکه خمير کنيد و بر پيشاني و سر ضماد نماييد ( البته در صورت نبود بادام تلخ و سرکه مي توانيد چند قطره روغن بادام تلخ را در بيني بچکانيد . )

و به عنوان آخرین گفتنی از بادام تلخ و تأثیر آن در سلامتی افراد باید به خاصیت درمان گوش درد نیز اشاره کنیم که میتوان چند قطره از روغن بادام تلخ را در گوش کسي که به گوش درد دچار گشته چکاند تا درد گوش او راساکت کند البته ناگفته نماند که بادام تلخ در رفع سنگيني و برطرف کردن صداي گوش نیز برای افراد مفید خواهد بود .

مرتبط ها

قالب خبری