جدیدترین مطالب امروز

باباآدم و خواص باورنکردنی برای این گیاه دو ساله

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

باباآدم و خواص باورنکردنی برای این گیاه دو ساله

باباآدم گیاهی به ظاهر خشن است که در مناطقی از خراسان و… پرورش داده می شود ، این گیاه که به صورت خودرو نیز رشد می کند می تواند انواع سرطان را درمان کند .

شاید اسمی عجیب به نظر بیاید ، اما باباآدم نام گیاهی است که گاهی طول رشد آن به دو متر هم می رسد . باباآدم چندان برای رشد سختگیر نیست و مکان هایی مانند کنار آب و مزارع ، باغچه ها و… را برای رشد انتخاب می کند ؛ البته در خراسان ، تهران ، البرز ، کرمان و… باباآدم را پرورش می دهند . ظاهر باباآدم با آن برگ های خشن و گل های توپی شکل خاردار ممکن است در ابتدا تصور هرگونه خواصی را برای آن غیرممکن سازد .

از تخم و برگ باباآدم می توان ترکیبات شیمیایی را استخراج و به منظور کاربردهای گوناگون به مصرف رسانید . علاوه بر این ریشه ، برگ ، میوه و تخم باباآدم برای درمان بسیاری از ناراحتی ها مفید می باشد . سرطان ، رماتیسم ، نقرس ، ناراحتی های کلیوی و مرتبط با معده همچنین مشکلات پوست و مو ، درد و ورم و.. در محدوده ی درمانی باباآدم قرار دارد .

برگ ، ریشه و تخم باباآدم را می توانید خشک کرده و بعد از آسیاب کردن به صورت پودر نگهداری کنید . برای مصرف کافیست 40 تا نهایتا 60 گرم از پودر باباآدم را در چهار لیوان آب جوش دم کنید و صبح ، ظهر ، شب به مقدار یک استکان از آن میل کنید ، دم کرده ی باباآدم را می توانید با مقداری شکر مصرف کنید تا لذت بخش تر باشد . برای درمان سرطان ، ناراحتی های پوستی و ریزش مو ، از جوشانده ی غلیظ باباآدم باید به صورت موضعی بهره برد . همچنین ریشه ی باباآدم که در طب سنتی سرد و خشک شناسایی شده و برای تصفیه خون نقش موثری دارد ، درنتیجه می تواند عفونت را از بدن دفع کرده و جوش و کورک را برطرف کند .

اگر از اگزما رنج می برید و یا گاه و بیگاه گل مژه ای کنار چشم شما ایجاد می شود ، پیشنهاد می کنیم باباآدم را هم به گزینه ها اضافه کنید و اینبار باباآدم را امتحان کنید ؛ باباآدم خاصیت بسیار قوی در التیام بخشیدن به زخم و درمان ورم های پوستی دارد .

به طور کلی این گیاه ادرار آور است ، اما اگر به منظور از بین بردن سرگیجه و رماتیسم می خواهید از باباآدم استفاده کنید ، جوشانده ی برگ این گیاه را مصرف کنید .

باباآدم برای از بین بردن تب ( درصورتی که حاصل بیماری مخملک باشد ) ، ذات الریه ، سیاتیک و کمردرد موثر است .

علاوه بر شکل جوشانده ی این گیاه ، تنطور باباآدم را می توانید از فروشگاه ها تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید .

مرتبط ها

قالب خبری