جدیدترین مطالب امروز

این لکه ها را از اجسام و پوشاک پاک کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

این لکه ها را از اجسام و پوشاک پاک کنید

لکه ها ظاهر مناسبی به پوشاک و اجسام نمی دهند ، به گونه ای که دیگر مورد استفاده نیستند ، اما ما با روش هایی استفاده مجدد را از آن ها را ممکن می سازیم .

پاک کردن لکه ها از روی پوشاک ، کاری است که اغلب افراد در انجام آن ناکام می مانند ، علت مقاوم شدن لکه می تواند اقدام دیرهنگام و یا انتخاب روش غلط شستشو باشد . اگر همیشه لباس های خود را برای لکه گیری بیرون می دادید و یا نهایتا از پوشاک خود چشم پوشی می کردید ، وقت آن رسیده که آستین هایتان را بالا بزنید و خودتان متخصص رفع لکه لباس هایتان باشید !

ابتدا از لکه های ایجاد شده به دلیل گروه چربی ها ( کره ، روغن و… ) شروع می کنیم ، چراکه اغلب خانوم ها به دلیل فعالیت در آشپزخانه و سروکار داشتن با مواد غذایی بیشتر با این مشکل روبرو می شوند .

برای پاک کردن لکه ی چربی ، می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید ، مقداری مایع ظرف شویی را بر روی لکه ی موردنظر بریزید و با ضربه زدن به لکه یا استفاده از مسواک فرسوده به خوبی بین لکه و مایع ظرف شویی استحکاک ایجاد کنید ، سپس لباس را آبکشی کنید . لکه های چربی از مقاوم ترین لکه ها هستند ، اگر باز هم از لکه اثری برجای مانده بود ، از الکل سفید و صابون چوب نیز می توانید استفاده کنید ، معمولا پاسخ صابون چوب در اکثر موارد مثبت است و راستای فعالیت آن نیز در از بین بردن انواع لکه های چربی می باشد .

در خصوص همسرو فرزندانتان چطور ؟ آیا راه حلی برای مشکلات رایج آن ها وجود دارد !؟ فرض کنید همسرتان چندمین پیراهن را به علت پس دادن جوهر خودکار در جیب مجبور است کنار بگذارد ، و یا با فرمی مملوء از جوهر خودکار و لکه روبرو می شوید ! از این پس چندان جای نگرانی وجود ندارد .

اگر لکه ی جوهر بر روی وسایل از جنس چرم یا پلاستیک افتاده است ، پیش از خشک شدن لکه ، با الکل می توانید لکه را پاک کنید . در خصوص پوشاک وضع کمی متفاوت است ، یک ظرف دوغ یا شیر آماده کنید و قسمت لکه شده را به مدت 5 دقیقه در آن خیس کنید ، بعد از آن با آب خالی آبکشی نمایید ، اگر لکه همچنان باقیمانده بود همین مراحل را مجددا ( تا زمانی که لکه کاملا از بین برود ) تکرار کنید .

برای پاک کردن جوهر از روی فرش روش های مختلفی پیشنهاد شده است ، مثلا استفاده از ماست ؛ ما نیز روشی قدیمی و موثر را به شما معرفی می کنیم و آن استفاده از پیازخام است ، یک پیاز را نصف کرده و آن را بر روی لکه بکشید تا جوهر را به خود جذب کند . برای لکه های قدیمی تر می توانید از محلول سرکه و مایع ظرف شویی ( هر کدام به مقدار 1 قاشق غذاخوری ) و دوفنجان آب گرم استفاده کنید .

نکاتی که باید توجه داشته باشید این است که هر زمان متوجه لکه شدید سریعا جهت پاک کردن آن اقدام کنید و تنها برای لکه های چرب از آب گرم استفاده کنید در غیر این صورت لکه پایدارتر می شود .

لکه ی خون را نیز با آب سرد به راحتی می توان از بین برد البته به جای استفاده از صابون باید از خمیر نشاسته ( نشاسته و آب ) استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری