جدیدترین مطالب امروز

ایده پردازی های عجیب موفق ترین کسب و کارها می شوند

تهیه کننده : بخش آموزش

تهیه شده برای بخش : کارگاه کار آفرینی

ایده پردازی های عجیب موفق ترین کسب و کارها می شوند

یک کارآفرین ، نیاز کمی به قدرت دارد ، او با ایده پردازی و عملی کردن ایده های جدید ، آن ها را به صورت محصول ، به بازار عرضه می کند زیرا می داند که می تواند .

در جمله ای که خواندید ، سه ویژگی روانشناختی کارآفرینان نهفته است ؛ می توانید حدس بزنید چه ویژگی هایی ؟

وقتی شخصی نیاز اندکی به قدرت دارد ، هدفی جز موفقیت و پیشرفت برای ادامه ی راه برایش باقی نمی ماند ؛ این همان ویژگی چهارم روانشناختی کارآفرینان است

” نیاز به موفقیت و پیشرفت ” ؛ افراد کار آفرین نیاز اندکی به قدرت و جایگاه های اجتماعی در خود احساس می کنند ولی در مقابل تشنه ی پیشرفت و موفقیت هستند ، هدف آن ها هر چیزی می تواند باشد ؛ آن ها به کار های روزمره اکتفا نمی کنند و دوست دارند به کار های پر فراز و نشیب دست زده و زندگی خود را از یک نواختی در بیاورند …

برای هر چیزی و به هر قیمتی ؟

خیر! همانطور که قبلا گفتیم آن ها جوانب کار را در نظر می گیرند ؛ در ادامه ی جمله هم آورده ایم ” عملی کردن ایده های جدید” ویژگی پنجم کارآفرینان ” ایده پردازی و خلاقیت و نوآوری ” است .

خلاقیت یعنی خلق ایده ی جدید و نو ؛ ایده هم همان چیزی است که منجر به تولید محصول یا ارائه ی خدمتی جدید به جامعه می شود و در آخر نوآوری عملی ساختن آن خلاقیت است . شما باید نیاز های جامعه را بشناسید زیرا نیاز های جامعه فرصت های شمارا می سازند ، افرادی که این نیاز هارا تشخیص ندهند و آن هارا تبدیل به فرصت نکند ، خود به خود خودشان فرصتی برای افرادی می شوند که ذهنشان را برای کارآفرینی پرورش داده اند .

و در آخر کلمات پایانی جمله : ” می داند که می تواند ” این همان “اعتماد به نفس ” ویژگی ششم روانشناختی کار آفرینان است ؛ اعتماد به نفس در افرادی که کاری را به صورت تجربی آموخته اند نسبت به افرادی که منتظر می مانند تا شخصی چیزی را به آن ها یاد دهد بیشتر است ؛ سعی کنید به آموختن بپردازید و یادگیری را جزئی از خود کنید طوری که زندگی بدون آموختن و تجربه اندوزی برایتان کسالت آور باشد.

در ابتدای راه انواع زندگی شغلی و ویژگی های هر یک از آن ها را شناختیم و دیدیم که چگونه با شناخت علایق و مهارت های خود شغلی را برگزینیم ؛ همچنین یادآری کردیم که در جامعه ی کنونی کسی موفق است که نوآوری کند ، به همین دلیل به شرح کارآفرینی پرداختیم : کارآفرینی یعنی خلق چیزی ارزشمند که در آن ارزش مواد نسبت به قبل بیشتر شده و در کنار خطراتی که دارد ، پاداش مالی  رضایت درونی را نیز به همراه دارد . همچنین دانستیم که یک شخص کارآفرین یه سری ویژگی های روانشناختی دارد ، در حال حاضر به بررسی این ویژگی ها مشغول هستیم و در این شماره با ویژگی های “نیاز به موفقیت و پیشرفت ” ، ” ایده پردازی و خلاقیت و نوآوری ” و ” اعتماد به نفس ” آشنا شدیم ؛ شما بعد از آشنایی با هر یک ازاین موارد ، باید سعی کنید آن ویژگی را در خود تقویت کنید تا در مراحل بعد دچار مشکل نشوید .

راه های جدید را امتحان کنید . موفق باشید .

مرتبط ها

قالب خبری